Wsparcie dla lotniska w stolicy Wielkopolski
Port Lotniczy Poznań-Ławica otrzymał finansową kroplówkę, niezbędną do funkcjonowania i przetrwania najtrudniejszego w historii czasu dla lotnictwa.
Port Lotniczy Poznań-Ławica otrzymał finansową kroplówkę, niezbędną do funkcjonowania i przetrwania najtrudniejszego w historii czasu dla lotnictwa.
Do 22 lutego odbywają się ogłoszone przez Rząd konsultacje Umowy Partnerstwa – kluczowego dokumentu, opisującego zasady wydatkowania w Polsce pieniędzy z nowego unijnego budżetu na lata 2021 - 2027. Elementem niezbędnym tego dokumentu jest określenie, kto i w jakiej kwocie będzie dysponował tymi pieniędzmi.
Z radością i nadzieją witam inaugurację kadencji Prezydenta Joe Bidena. Radość wynika z przekonania, iż przywróci on wizerunek USA jako państwa będącego wzorcem demokratycznych rządów. Państwa budującego relacje z sojusznikami oparte na wspólnych wartościach, nie zaś bezwzględnych interesach.
Jak co roku razem z Towarzystwem Pamięci Powstania Wielkopolskiego byliśmy organizatorami głównych poznańskich uroczystości w ramach obchodów 102. rocznicy wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego. Tym razem – ze względu na pandemię – celebrowaliśmy to najważniejsze wielkopolskie święto w skromnej formie. Dziękuję wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do przygotowania tego szczególnego wydarzenia, zachowując wszelkie zasady bezpieczeństwa.
Podpisałem cztery umowy na dofinansowanie unijne przedsięwzięć, które realizować będą gminy Rokietnica, Pleszew i Komorniki oraz Powiat Gnieźnieński. W sumie unijne wsparcie dla tych beneficjentów wyniesie blisko 3,7 mln złotych. Dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+ dotyczy projektów związanych z ochroną przyrody i edukacją ekologiczną (Poddziałanie 4.5.4). Pokazujemy kolejny obszar interwencji unijnej. Ten związany jest z ochroną i zachowaniem środowiska naturalnego, w tym edukacją ekologiczną. Takie działania, choć ich efekty nie zawsze widoczne są od razu, tu i teraz, zaprocentują niewątpliwie dla przyszłych pokoleń.
Przenieśmy nasze świętowanie do przestrzeni wirtualnej, oddajmy hołd naszym bohaterom indywidualnie, ale przecież RAZEM. Niech każda rocznica wybuchu zwycięskiego zrywu będzie świętem, z okazji którego wysyłamy bliskim życzenia. Stwórzmy nowy, patriotyczny zwyczaj. Wielkopolski!
„Rewitalizacja terenu przy zamku Kasztelańskim” oraz „Realizacja ratunkowych prac konserwatorskich i restauratorskich po pożarze w kościele parafialnym p.w. św. Wawrzyńca w Gołańczy” to tytuły projektów realizowanych w ramach poddziałania „Inwestycje w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu”. Umowy na dofinansowanie przedsięwzięć środkami unijnymi z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) podpisałem 2 listopada br.
Nowa elewacja, docieplone ściany, wymienione okna, drzwi i ogrzewanie. Budynek Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego nr 2 w Poznaniu przy ul. Mostowej 6, placówki Samorządu Województwa Wielkopolskiego został kompleksowo zmodernizowany. Prace o wartości ponad 25,5 mln zł w całości zostały sfinansowane z budżetu Województwa Wielkopolskiego. Warto podkreślić, że nowoczesne systemy grzewcze i docieplenie budynku znacząco zmniejszą koszty związane z ogrzewaniem, ale też ograniczą emisję gazów cieplarnianych i innych zanieczyszczeń do atmosfery
Dziś złożyłem wiązanki kwiatów przy pomniku Powstańców Wielkopolskich oraz na grobach generała Stanisława Taczaka i pułkownika Włodzimierza Gedymina, które znajdują się na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan. Chwila zadumy, w tych właśnie miejscach jest nam w tym czasie szczególnie potrzebna.
Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.
Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.
Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.
.