Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Zapraszam-na-21-Wojewodzko-Archidiecezjalne-Dozynki-Wielkopolskie-do-Siedlca

Zapraszam na 21. Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie do Siedlca

Dlaczego do Siedlca? – Z dwóch powodów. Po pierwsze – świętowaliśmy już w wielu miejscowościach Wielkopolski, ale dotąd nie było dożynek na ziemiach zachodnich regionu. Po drugie – staramy się przenosić dożynki wojewódzkie do mniejszych ośrodków, w których panuje kameralna atmosfera, a wszyscy rolnicy czują się jak u siebie. Były już w Buku, Ślesinie, Pile, Liskowie, Gnieźnie, Ostrowie Wlkp., a nawet w Poznaniu. Teraz przyszła kolej na ziemie zachodnie i stąd Siedlec. Z tutejszym samorządem lokalnym tworzymy dobre, udane partnerstwo, dobrze wychodzą nam wspólne projekty i cieszymy się wspólnymi sukcesami. Bo ziemia wolsztyńska to region aktywnych ludzi: i przedsiębiorców, i rolników, którzy doskonale radzą sobie mimo wcale niełatwych warunków klimatycznych i glebowych. Takimi właśnie aktywnymi ludźmi są Emilia Szała, która prowadzi wraz z mężem gospodarstwo w Starym Widzimiu w gminie Wolsztyn, oraz Ryszard Buda z Wojciechowa w gminie Siedlec – tegoroczni starostowie, o czym przekonałem się podczas wizyty w ich gospodarstwach. Serdecznie zapraszam na święto plonów do Siedlca, tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia.

cwiercwiecze-Europejskiego-Komitetu-Regionow-okazja-do-dyskusji-na-temat-jego-pozycji-na-forum-unijnych-instytucji

Ćwierćwiecze Europejskiego Komitetu Regionów okazją do dyskusji na temat jego pozycji na forum unijnych instytucji

Niedawno świętowaliśmy w Brukseli ćwierćwiecze Europejskiego Komitetu Regionów, którego jestem wiceprzewodniczącym. Była to doskonała okazja do tego, by podzielić się refleksjami o jego roli na forum unijnych instytucji. Europejski Komitet Regionów cały czas intensywnie pracuje nad swoją pozycją i niewątpliwie po latach widoczny jest w tej sferze postęp.

Bylem-widzialem-rosnie

Byłem, widziałem, rośnie!

Za niecałe dwa lata nasze Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu przyjmie pierwszych małych pacjentów. Budowa szpitala, z pierwszym oddziałem ratunkowym w regionie, jest już na półmetku. Budynek w stanie surowym ma być gotowy do końca roku. Najważniejsze, żeby to był nowoczesnych, bardzo dobrze zorganizowany szpital, który będzie świadczył usługo medyczne dla małych pacjentów na najwyższym poziomie, a także zapewni komfort pobytu ich rodzicom. Na tym etapie pozostaje tylko trzymać kciuki za terminową realizację tej najbardziej wyczekiwanej inwestycji w Wielkopolsce.

swieto-Wolnosci-i-Solidarnosci

Święto Wolności i Solidarności

Dzięki współpracy samorządów udało się przywrócić wartość daty 4 czerwca. 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i nowo utworzonego Senatu RP obchodziliśmy radośnie, zostawiając jednak również miejsce na refleksję. Tort Wolności, rozświetlenie neonu „Wolność”, koncert donGURALesko, debata w Centrum Kultury Zamek oraz transmisja na telebimie uroczystości w Gdańsku i wystawa „Krok ku Wolności. Wybory czerwcowe 1989 w Wielkopolsce” – to propozycje, które w stolicy Wielkopolski spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Marszalek-w-powiatach-nowotomyskim-i-wolsztynskim-podpisanie-umow-na-milionowe-unijne-dofinansowanie-z-WRPO-2014-oraz-oddanie-do-uzytku-Szatni-na-medal

Marszałek w powiatach nowotomyskim i wolsztyńskim: podpisanie umów na milionowe unijne dofinansowanie z WRPO 2014+ oraz oddanie do użytku „Szatni na medal”

22 lutego Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził gminy Lwówek i Wolsztyn, które otrzymały dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) na realizację projektów związanych z rewitalizacją przestrzeni miejskiej oraz modernizacją infrastruktury transportowej. Natomiast w miejscowościach Bukowiec i Boruja Kościelna w gminie Nowy Tomyśl uczestniczył w oddaniu do użytku wyremontowanych „Szatni na medal”.

Europejski-Komitet-Regionow-upamietnia-Pawla-Adamowicza

Europejski Komitet Regionów upamiętnia Pawła Adamowicza

„Ponieśliśmy bardzo wielką stratę nie tylko jako członkowie polskiej delegacji, nie tylko jako polscy samorządowcy, ale także jako Europejczycy wierni wartościom, na których Europa jest zbudowana” – powiedział wczoraj Marszałek Marek Woźniak, wspominając Pawła Adamowicza podczas rozpoczęcia sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów. „Chciałbym zwrócić uwagę, że każdemu takiemu tragicznemu wydarzeniu towarzyszą refleksje. Ważne, aby w klimacie tych refleksji wyciągnąć odpowiednie wnioski. Dla mnie istotne jest, abyśmy pamiętali o odpowiedzialności, jaka spoczywa na nas - politykach” – mówił Marszałek Woźniak, wiceszef Komitetu Regionów i przewodniczący polskiej delegacji do tego zgromadzenia - odnosząc się do tematu mowy nienawiści.

I-etap-przywracania-Warty-miastu-rozpoczety-sa-miliony-na-rewitalizacje-jej-brzegow

I etap przywracania Warty miastu rozpoczęty – są miliony na rewitalizację jej brzegów

17 grudnia 2018 r. Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014–2020, podpisał z Mariuszem Wiśniewskim, I Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania umowę na dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja ubezpieczeń betonowych brzegów rzeki Warty w km 246,00 do km 243,50 (m. Poznań)” w ramach Poddziałania 4.1.2 „Mała retencja” WRPO 2014 +.

Marszalek-Wozniak-bierze-udzial-w-posiedzeniu-komisji-COTER

Marszałek Woźniak bierze udział w posiedzeniu komisji COTER

14 grudnia w Brukseli odbyło się posiedzenie komisji COTER Europejskiego Komitetu Regionów, w którym udział wziął Marszałek Marek Woźniak. W trakcie posiedzenia członkowie zdecydowali o obszarach priorytetowych, na których skupią się w przyszłym roku, przedyskutowali trzy projekty opinii oraz wyznaczyli nową przewodniczącą komisji. Została nią Isabelle Boudineau, wiceprzewodnicząca regionu Nowa Akwitania, z którym Wielkopolska aktywnie współpracuje na poziomie europejskim.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.