Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Bylem-widzialem-rosnie

Byłem, widziałem, rośnie!

Za niecałe dwa lata nasze Wielkopolskie Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu przyjmie pierwszych małych pacjentów. Budowa szpitala, z pierwszym oddziałem ratunkowym w regionie, jest już na półmetku. Budynek w stanie surowym ma być gotowy do końca roku. Najważniejsze, żeby to był nowoczesnych, bardzo dobrze zorganizowany szpital, który będzie świadczył usługo medyczne dla małych pacjentów na najwyższym poziomie, a także zapewni komfort pobytu ich rodzicom. Na tym etapie pozostaje tylko trzymać kciuki za terminową realizację tej najbardziej wyczekiwanej inwestycji w Wielkopolsce.

swieto-Wolnosci-i-Solidarnosci

Święto Wolności i Solidarności

Dzięki współpracy samorządów udało się przywrócić wartość daty 4 czerwca. 30. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów do Sejmu i nowo utworzonego Senatu RP obchodziliśmy radośnie, zostawiając jednak również miejsce na refleksję. Tort Wolności, rozświetlenie neonu „Wolność”, koncert donGURALesko, debata w Centrum Kultury Zamek oraz transmisja na telebimie uroczystości w Gdańsku i wystawa „Krok ku Wolności. Wybory czerwcowe 1989 w Wielkopolsce” – to propozycje, które w stolicy Wielkopolski spotkały się z dużym zainteresowaniem.

Marszalek-w-powiatach-nowotomyskim-i-wolsztynskim-podpisanie-umow-na-milionowe-unijne-dofinansowanie-z-WRPO-2014-oraz-oddanie-do-uzytku-Szatni-na-medal

Marszałek w powiatach nowotomyskim i wolsztyńskim: podpisanie umów na milionowe unijne dofinansowanie z WRPO 2014+ oraz oddanie do użytku „Szatni na medal”

22 lutego Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego odwiedził gminy Lwówek i Wolsztyn, które otrzymały dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) na realizację projektów związanych z rewitalizacją przestrzeni miejskiej oraz modernizacją infrastruktury transportowej. Natomiast w miejscowościach Bukowiec i Boruja Kościelna w gminie Nowy Tomyśl uczestniczył w oddaniu do użytku wyremontowanych „Szatni na medal”.

Europejski-Komitet-Regionow-upamietnia-Pawla-Adamowicza

Europejski Komitet Regionów upamiętnia Pawła Adamowicza

„Ponieśliśmy bardzo wielką stratę nie tylko jako członkowie polskiej delegacji, nie tylko jako polscy samorządowcy, ale także jako Europejczycy wierni wartościom, na których Europa jest zbudowana” – powiedział wczoraj Marszałek Marek Woźniak, wspominając Pawła Adamowicza podczas rozpoczęcia sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów. „Chciałbym zwrócić uwagę, że każdemu takiemu tragicznemu wydarzeniu towarzyszą refleksje. Ważne, aby w klimacie tych refleksji wyciągnąć odpowiednie wnioski. Dla mnie istotne jest, abyśmy pamiętali o odpowiedzialności, jaka spoczywa na nas - politykach” – mówił Marszałek Woźniak, wiceszef Komitetu Regionów i przewodniczący polskiej delegacji do tego zgromadzenia - odnosząc się do tematu mowy nienawiści.

I-etap-przywracania-Warty-miastu-rozpoczety-sa-miliony-na-rewitalizacje-jej-brzegow

I etap przywracania Warty miastu rozpoczęty – są miliony na rewitalizację jej brzegów

17 grudnia 2018 r. Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014–2020, podpisał z Mariuszem Wiśniewskim, I Zastępcą Prezydenta Miasta Poznania umowę na dofinansowanie projektu pn. „Rewitalizacja ubezpieczeń betonowych brzegów rzeki Warty w km 246,00 do km 243,50 (m. Poznań)” w ramach Poddziałania 4.1.2 „Mała retencja” WRPO 2014 +.

Marszalek-Wozniak-bierze-udzial-w-posiedzeniu-komisji-COTER

Marszałek Woźniak bierze udział w posiedzeniu komisji COTER

14 grudnia w Brukseli odbyło się posiedzenie komisji COTER Europejskiego Komitetu Regionów, w którym udział wziął Marszałek Marek Woźniak. W trakcie posiedzenia członkowie zdecydowali o obszarach priorytetowych, na których skupią się w przyszłym roku, przedyskutowali trzy projekty opinii oraz wyznaczyli nową przewodniczącą komisji. Została nią Isabelle Boudineau, wiceprzewodnicząca regionu Nowa Akwitania, z którym Wielkopolska aktywnie współpracuje na poziomie europejskim.

Europejski-Komitet-Regionow-o-przyszlosci-polityki-spojnosci

Europejski Komitet Regionów o przyszłości polityki spójności

Marszałek Marek Woźniak wziął udział w Brukseli w zakończonej 6 grudnia dwudniowej sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów (KR). Było to jedno z najważniejszych spotkań tego organu w kończącym się roku, ponieważ Komitet wypracował swoje stanowisko – w formie serii opinii – odnośnie propozycji Komisji Europejskiej nt. przyszłości polityki spójności. Polska delegacja, której Marszałek Woźniak przewodniczy, aktywnie włączyła się w proces tworzenia tych dokumentów.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.