Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Wielkopolskie-Muzeum-Niepodleglosci-i-gnieznienskie-Centrum-Kultury-Scena-to-dziwna-z-unijnym-dofinansowaniem-z-WRPO-2014

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i gnieźnieńskie Centrum Kultury „Scena to dziwna” z unijnym dofinansowaniem z WRPO 2014+

20 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak podpisał umowy o dofinansowanie inwestycji realizowanych przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu, które reprezentował dyrektor Tomasz Łęcki oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie, które reprezentował dyrektor Grzegorz Reszko.

Kolejne miliony z WRPO 2014+ na kulturę, edukację i zdrowie

19 grudnia 2017 roku w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektów związanych z inwestycjami w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu, rozwojem infrastruktury zdrowotnej i społecznej oraz edukacyjnej i szkoleniowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej (ZIT dla AKO). Beneficjentami wsparcia są Kościół i Klasztor oo. Franciszkanów w Kaliszu oraz Powiat Ostrowski.

Marszalek-zacheca-do-wspolnego-swietowania-99-rocznicy-wybuchu-Powstania-Wielkopolskiego

Marszałek zachęca do wspólnego świętowania 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Podczas tegorocznych centralnych uroczystości 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w szczególny sposób wspomnimy Józefa Dowbor Muśnickiego (1867 -1937), generała broni, głównodowodzącego siłami powstańczymi od 16 stycznia 1919 roku. W tym roku przypada 150. rocznica jego urodzin. O szczegółach powstańczych obchodów podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim opowiedział gospodarz uroczystości, Marszałek Marek Woźniak oraz jego goście.

Znamy-laureatow-Konkursu-o-Nagrode-Marszalka-i-Wielkopolska-Innowacyjni-dla-Wielkopolski

Znamy laureatów Konkursu o Nagrodę Marszałka i – Wielkopolska. Innowacyjni dla Wielkopolski!

14 grudnia poznaliśmy laureatów Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego i – Wielkopolska. Innowacyjni dla Wielkopolski. Marszałek Marek Woźniak, przedstawiając tegorocznych zwycięzców konkursu, który po raz pierwszy został zorganizowany w 2007 roku, powiedział: „Prezentujemy firmy, które naszym zdaniem zasługują na to, aby uznać je za innowacyjne i uczestniczą w światowym wyścigu konkurencyjnym. Konkursowe kategorie dopasowaliśmy do naszych inteligentnych specjalizacji, a te są obszarami, w których Wielkopolska ma potencjał, które będziemy rozwijać i w których lokować będziemy m.in. fundusze unijne”.

Opinia-Marszalka-Marka-Wozniaka-w-sprawie-przyszlosci-finansow-UE-przyjeta-przez-Komisje-COTER-w-Europejskim-Komitecie-Regionow

Opinia Marszałka Marka Woźniaka w sprawie przyszłości finansów UE przyjęta przez Komisję COTER w Europejskim Komitecie Regionów

Przyszłość finansów Unii Europejskiej będąca tematem opracowywanej przez Marszałka Marka Woźniaka opinii, znalazła się 13 grudnia w centrum zainteresowania członków komisji ds. Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE (COTER) w Europejskim Komitecie Regionów (KR). Podczas spotkania europejscy samorządowcy przyjęli projekt opinii „Dokument analityczny na temat przyszłości finansów UE” przygotowany przez M. Woźniaka. Dokument stanowić będzie znaczący wkład KR w obecną dyskusję nt. przyszłych Wieloletnich Ram Finansowych (WRF).

Marszalek-Marek-Wozniak-spotyka-sie-z-unijnym-komisarzem-Oettingerem-w-Europejskim-Komitecie-Regionow

Marszałek Marek Woźniak spotyka się z unijnym komisarzem Oettingerem w Europejskim Komitecie Regionów

5 grudnia marszałek Marek Woźniak, jako wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Europejskim Komitecie Regionów, wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu tej grupy politycznej w Brukseli. Spotkanie poprowadził Michael Schneider, przewodniczący EPL w Europejskim Komitecie Regionów, a jego uczestnikami byli unijny komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich, Günther Oettinger, wicepremier Bułgarii, Tomislav Donchev, wiceprzewodniczący grupy roboczej Parlamentu Europejskiego ds. budżetu i polityki strukturalnej, Jan Olbrycht oraz minister ds. prezydencji Bułgarii w UE, Liliana Pavlova. Tematem spotkania były unijne finanse z perspektywy regionalnej i lokalnej, których kształt po 2020 r. będzie miał wpływ na przyszłość procesu integracji europejskiej.

Zwyciezcy-konkursu-Rozwazania-nad-Europa-przekazali-w-Brukseli-swoje-przeslanie

Zwycięzcy konkursu „Rozważania nad Europą” przekazali w Brukseli swoje przesłanie

Dla nas Unia Europejska jest jak weekend – po prostu nie wyobrażamy sobie bez niej naszego życia. To jedno ze zdań z „Listu do Unii Europejskiej”, który przedstawicielom instytucji UE przekazali uczniowie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim. To oni, jako zwycięzcy zorganizowanego przez Marszałka Marka Woźniaka, a odbywającego się pod honorowym patronatem Komisji Europejskiej, konkursu „Rozważania nad Europą” gościli w nagrodę od 29 listopada do 1 grudnia w Brukseli. Konkurs ten był odpowiedzią Wielkopolski na inicjatywę Europejskiego Komitetu Regionów dotyczącą organizacji debat obywatelskich na temat przyszłości Europy.

Przyszlosc-unijnych-finansow-i-polityka-spojnosci-tematami-spotkan-marszalka-M-Wozniaka-z-Komisarz-Cre-u

Przyszłość unijnych finansów i polityka spójności tematami spotkań marszałka M. Woźniaka z Komisarz Creţu

30 listopada Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak spotkał się w Brukseli z Coriną Creţu, unijną komisarz ds. polityki regionalnej. Przedmiotem spotkania była wymiana poglądów na temat budżetu UE po roku 2020, w tym polityki spójności. Przyszłość unijnych finansów jest tematem opinii Europejskiego Komitetu Regionów (KR), której M. Woźniak jest sprawozdawcą. Jej przyjęcie planowane jest na pierwszą sesję plenarną, która odbędzie się na początku 2018 r.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.