Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Podziękowanie

Poniżej znajdą Państwo słowa podziękowania od Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Marszalek-gra-dla-WOsP

Marszałek gra dla WOŚP

Kolejny już raz Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego włącza się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Marszalek-Wozniak-oglosil-laureata-Nagrody-im-R-Kapuscinskiego

Marszałek Woźniak ogłosił laureata Nagrody im. R. Kapuścińskiego

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego był gospodarzem tradycyjnego Spotkania Noworocznego w Auli UAM w Poznaniu, podczas którego ogłosił nazwisko laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżnienie za rok 2016 - za „czynienie dobra” - przyznane zostało Jensowi Ocksenowi, prezesowi zarządu Volkswagen Poznań.

Ponad-69-mln-zl-z-UE-dla-Poznania-i-Pobiedzisk

Ponad 69 mln zł z UE dla Poznania i Pobiedzisk!

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Poddziałania 5.1.3 „Infrastruktura drogowa regionu w ramach ZIT dla MOF Poznania” oraz Poddziałania 3.3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”. Beneficjentami udzielonej pomocy są Miasto Poznań oraz Gmina Pobiedziska, reprezentowane podczas spotkania przez Macieja Wudarskiego, Wiceprezydenta Miasta Poznania oraz Dorotę Nowacką, Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

Ponad-400-mln-zl-z-UE-na-linie-kolejowa-Poznan-Chodziez-Pila

Ponad 400 mln zł z UE na linię kolejową Poznań - Chodzież- Piła!

29 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” oraz Poddziałania 3.3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”. Beneficjentami wsparcia są: Miejski Zakład Komunikacji w Pile oraz Chodzież, Skoki i Szamotuły, reprezentowane podczas spotkania przez Tadeusza Majewskiego - Prezesa Zarządu MZK w Pile, Jacka Gursza - Burmistrza Chodzieży, Tadeusza Kłosa – Burmistrza Miasta i Gminy Skoki oraz Włodzimierza Kaczmarka – Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły.

WESOlYCH-sWIaT

WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia życzę Państwu radości dzielenia świątecznej atmosfery z bliskimi. A u progu nowego, 2017 roku - niesłabnącego optymizmu i pomyślności.

Spotkajmy-sie-na-Placu-Wolnosci

Spotkajmy się na Placu Wolności

Zapraszam na Plac Wolności, gdzie wspólnie będziemy świętować 98. rocznicę wybuchu naszego zwycięskiego powstania. Także i w tym roku atrakcji nie zabraknie.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.