Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Nowe-miejsca-edukacji-przedszkolnej-powstana-z-unijnego-dofinansowania

Nowe miejsca edukacji przedszkolnej powstaną z unijnego dofinansowania

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał z gminami Łubowo, Kórnik, Trzemeszno oraz Czerniejewo umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektów związanych z rozwojem infrastruktury przedszkolnej. Beneficjentów reprezentowali Andrzej Łozowski – Wójt Łubowa, Jerzy Lechnerowski – Burmistrz Kórnika, Krzysztof Dereziński – Burmistrz Trzemeszna oraz Tadeusz Szymanek - Burmistrz Czerniejewa.

Nagrody-dla-Mistrzow-Agro

Nagrody dla Mistrzów Agro

27 października w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu odbyła się Wielka Gala Mistrzów Agro Wielkopolski 2017. Medale i nagrody laureatom wręczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, patron honorowy plebiscytu.

„Nie będziemy przykładać ręki do łamania Konstytucji” – mówi Marszałek Woźniak o sposobie powoływania nowego zarządu WFOŚiGW w Poznaniu

„Ostatnim aktem zawłaszczania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu” (WFOŚiGW) nazwał Marszałek Marek Woźniak wpisujący się w październikową nowelizację ustawy o ochronie środowiska sposób powołania nowego zarządu Funduszu. Odniósł się w ten sposób do działań Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, który wystąpił do Zarządu Województwa Wielkopolskiego z pismem, w którym przedkłada uzgodnione z Ministrem Środowiska wnioski ws. powołania prezesa i wiceprezesa tej samorządowej instytucji, samorządowi pozostawiając jedynie możliwość zatwierdzenia przyjęcia uchwały o powołaniu tych osób na stanowiska. W przypadku gdy Zarząd Województwa Wielkopolskiego tego nie zrobi, Wojewoda i tak powoła nowe władze Funduszu.

Marszalek-Wozniak-wreczyl-stypendia-mlodym-sportowcom

Marszałek Woźniak wręczył stypendia młodym sportowcom

19 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył stypendia sportowe. Comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości 400 – 600 zł przyznano 60 sportowcom - medalistom oraz uczestnikom mistrzostw świata i Europy. Stypendia otrzymali także zawodnicy z niepełnosprawnościami.

Debata-nt-przyszlosci-unijnych-finansow-z-udzialem-Marszalka-Wozniaka

Debata nt. przyszłości unijnych finansów z udziałem Marszałka Woźniaka

„Budżet unijny ma służyć osiąganiu celów politycznych, a nie odwrotnie. Jeśli będziemy poprzez budżet konstruować przyszłość UE, sami się ograniczymy. W znaczący sposób wpłynie to na pasywność tej wizji, a ja chciałbym ją widzieć bardziej śmiałą” – powiedział Marszałek Marek Woźniak na forum Europejskiego Komitetu Regionów.

Nadlatuje-Wielkopolska-Eskadra-Niepodleglosci

Nadlatuje Wielkopolska Eskadra Niepodległości!

17 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej podpisali umowę o przekazaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansowania w wysokości 400 tysięcy złotych na budowę trzech latających replik samolotów w ramach projektu „Wielkopolska Eskadra Niepodległości”. Projekt wpisuje się w obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

100-dzieci-bedzie-korzystac-z-nowego-przedszkola-w-Starych-Oborzyskach

100 dzieci będzie korzystać z nowego przedszkola w Starych Oborzyskach

16 października o godz. 10.00 w Starych Oborzyskach przy ul. Szkolnej 1 odbędzie się otwarcie nowo wybudowanego przedszkola gminnego. Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisze umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+).

Potrzebujemy-edukacji-dla-demokracji-praworzadnosci-solidarnosci-apeluje-Marszalek-Marek-Wozniak

„Potrzebujemy edukacji dla demokracji, praworządności, solidarności” – apeluje Marszałek Marek Woźniak

„Dla mojego pokolenia urodzonego za żelazną kurtyną europejska rodzina i jej wartości były marzeniem życia i ono się spełniło. Dziś dla młodych ludzi nasze marzenie jest oczywistością, co często oznacza, że nie należy się o nie martwić. I to jest wielki błąd. Rzeczywistość nam uświadamia, że nic nie jest dane raz na zawsze – także wolność, demokracja i solidarność, ale aby ich bronić trzeba je rozumieć i cenić” – powiedział Marszałek Marek Woźniak podczas dyskusji z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, która odbyła się wczoraj (10 października) w ramach sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów (KR) w Brukseli.

WRPO-2014-zasili-realizacje-inwestycji-w-infrastrukture-edukacyjna

WRPO 2014+ zasili realizację inwestycji w infrastrukturę edukacyjną

6 października 2017 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał z beneficjentami umowy o dofinansowanie z WRPO 2014+ projektów realizowanych w ramach Poddziałania 9.3.3 pn. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej”. Unijne wsparcie trafi do miasta i gminy Ostrzeszów, gmin Gniezno i Zbąszyń, a także do Samodzielnego Koła Terenowego nr 185 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Poznaniu oraz do powiatu krotoszyńskiego.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.