Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Koleja-z-Poznania-do-Pily-pojedziemy-46-minut-krocej

Koleją z Poznania do Piły pojedziemy 46 minut krócej

21 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o dofinansowanie wartego blisko 615 mln zł projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 354 Poznań Główny POD – Piła Główna. W wydarzeniu udział wzięli Arnold Bresch - Członek Zarządu PKP PLK S.A. oraz Wojciech Jankowiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Oddajmy-wspolnie-hold-Niesmiertelnym

Oddajmy wspólnie hołd Nieśmiertelnym!

12 kwietnia odbędą się obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir. PROGRAM: - 12:00 msza święta w intencji Polaków pomordowanych na Wschodzie - kościół Ojców Dominikanów - przemarsz pod pomnik Ofiar Katynia i Sybiru - uroczystości przy pomniku.

Sportowy sukces Wielkopolski. Mamy II miejsce w klasyfikacji młodzieżowej!

Województwo Wielkopolskie uplasowało się na drugim miejscu klasyfikacji województw w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. 29 marca na warszawskim Torwarze odbyła się Uroczysta Gala Systemu Sportu Młodzieżowego podsumowująca współzawodnictwo sportowe Klubów, Gmin oraz Powiatów w 2016 roku.

Marszalek-do-samorzadowcow-Trzeba-walczyc-o-samorzad

Marszałek do samorządowców: Trzeba walczyć o samorząd!

Wielkopolscy samorządowcy spotkali się 3 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu na Wielkopolskim Kongresie Samorządowym pn. „Prawa i kompetencje samorządu w świetle Konstytucji RP”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Wypełniła je dyskusja i ocena wpływu na społeczności lokalne zapowiadanych przez Rząd RP kierunków reform samorządowych, w tym zmian w ordynacji wyborczej.

Marszalek-podsumowuje-WRPO-2007-2013-Inwestowalismy-w-solidne-fundamenty-rozwoju

Marszałek podsumowuje WRPO 2007-2013: Inwestowaliśmy w solidne fundamenty rozwoju

28 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyło się ostatnie posiedzenie Komitetu Monitorującego podsumowujące realizację Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 (WRPO). Dzięki dotacji z tego Programu możliwe było zrealizowanie 2500 projektów na kwotę 1,3 mld euro, co przełożyło się na wartość 10 mld zł.

Główny negocjator UE ws. Brexitu Michel Barnier gościem sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów

Brexit oraz stanowisko Unii Europejskiej w zbliżających się negocjacjach były jednym z głównych tematów sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów (22-23 marca), w której uczestniczył Marszałek Marek Woźniak. Z europejskimi samorządowcami spotkał się Michel Barnier, który odpowiada za przygotowanie i przeprowadzenie negocjacji z Wielką Brytanią. „Najpierw obywatel” będzie głównym priorytetem od samego początku negocjacji – podkreślił Barnier w swoim wystąpieniu.

Suchy-Las-Dominowo-i-Krotoszyn-otrzymaly-ponad-17-mln-zl-z-WRPO-na-inwestycje-transportowe

Suchy Las, Dominowo i Krotoszyn otrzymały ponad 17 mln zł z WRPO na inwestycje transportowe

20 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) podpisał umowy o dofinansowanie projektów związanych z inwestycjami w obszarze transportu miejskiego oraz tzw. niską emisją. Beneficjentami wsparcia są gminy Suchy Las i Dominowo oraz Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie (MZK). Podczas spotkania beneficjentów reprezentowali Wójtowie sucholeski Grzegorz Wojtera i Krzysztof Pauter z Dominowa oraz Prezes MZK Wiesław Gałęski.

Motyle w Urzędzie Marszałkowskim, dla Hospicjum Palium

Zaprosiliśmy dwustu młodych wolontariuszy z Hospicjum Palium, by z okazji „Dnia Motyla”, który przypada w pierwszym dniu wiosny - 21 marca, w patio na pierwszym piętrze w godzinach 10.00 – 11.30, malowali motyle. „W ten sposób pragniemy pokazać, jak łatwe jest pomaganie, jak każdy może stać się darczyńcą dobra” – mówią o akcji jej twórcy. Święto „Motylego wolontariatu” to okazja do zaangażowania młodych ludzi w szerzenie idei opieki paliatywnej i hospicyjnej, ale także uwrażliwienia na potrzeby innych ludzi.

Przeszlo-23-mln-zl-unijnego-wsparcia-z-WRPO-na-rozwoj-gospodarczy-gmin-Pila-i-lubowo

Przeszło 23 mln zł unijnego wsparcia z WRPO na rozwój gospodarczy gmin Piła i Łubowo

6 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) podpisał dwie umowy w ramach Poddziałania 1.3.3 „Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego”. Beneficjentami wsparcia są gminy Piła i Łubowo, które podczas spotkania reprezentowali Prezydent Piotr Głowski oraz Wójt Andrzej Łozowski.

Nowe-horyzonty-rozwoju-Powiatu-Tureckiego-15-mln-zl-z-WRPO-na-ksztalcenie-i-edukacje-zawodowcow

Nowe horyzonty rozwoju Powiatu Tureckiego. 15 mln zł z WRPO na kształcenie i edukację zawodowców

24 lutego 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO), podpisał umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego pn. „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego" w ramach Poddziałania 9.3.2. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego”. Beneficjentem udzielonej pomocy jest Powiat Turecki, który podczas spotkania reprezentował Starosta Mariusz Seńko.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.