Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Pogromcy-Enigmy-na-szlaku

Pogromcy Enigmy na szlaku!

20 listopada w Concordia Design w Poznaniu odbyła się konferencja podsumowująca projekt dedykowany pogromcom Enigmy – matematykom Uniwersytetu Poznańskiego: Marianowi Rejewskiemu, Jerzemu Różyckiemu i Henrykowi Zygalskiemu, którzy złamali kody niemieckiej maszyny szyfrującej. Na spotkanie zaprosił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Z-dumy-z-pogromcow-Enigmy-powstanie-nowoczesne-muzeum-ze-srodkow-UE

Z dumy z pogromców Enigmy powstanie nowoczesne muzeum ze środków UE

13 listopada 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Poznania podpisali umowę na dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektu pn. „Muzeum Enigmy w Poznaniu”.

WRPO-2014-pomoze-uzyskac-efekt-EKO-w-regionie

WRPO 2014+ pomoże uzyskać efekt EKO w regionie

16 listopada 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+) projektów dotyczących miejskiego transportu publicznego i tzw. niskiej emisji oraz wzmacniających efektywność energetyczną, inteligentne zarządzanie energią i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym. Inwestycje realizowane będą w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej (ZIT dla AKO) przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski, Powiat Kaliski, Gminę Przygodzice, Gminę Miasto Odolanów oraz Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza.

Szatnie-na-medal-powstana-w-Wielkopolsce

Szatnie „na medal” powstaną w Wielkopolsce

Po szerokim froncie udanych inwestycji w infrastrukturę sportową w naszym regionie, przyszedł czas, by poradzić sobie z piętą achillesową publicznych miejsc oferujących sport i rekreację – nieodpowiednim zapleczem szatniowo - sanitarnym. W wielu miejscach szatnie i sanitariaty wprost zniechęcają do odwiedzin np. hal sportowych, a my chcemy zachęcić do korzystania z tych obiektów dzięki pilotażowemu programowi „Szatnia na medal”, na który przeznaczamy 2 mln złotych – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas konferencji prasowej 6 listopada tego roku.

Nowe-miejsca-edukacji-przedszkolnej-powstana-z-unijnego-dofinansowania

Nowe miejsca edukacji przedszkolnej powstaną z unijnego dofinansowania

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał z gminami Łubowo, Kórnik, Trzemeszno oraz Czerniejewo umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektów związanych z rozwojem infrastruktury przedszkolnej. Beneficjentów reprezentowali Andrzej Łozowski – Wójt Łubowa, Jerzy Lechnerowski – Burmistrz Kórnika, Krzysztof Dereziński – Burmistrz Trzemeszna oraz Tadeusz Szymanek - Burmistrz Czerniejewa.

Nagrody-dla-Mistrzow-Agro

Nagrody dla Mistrzów Agro

27 października w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu odbyła się Wielka Gala Mistrzów Agro Wielkopolski 2017. Medale i nagrody laureatom wręczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, patron honorowy plebiscytu.

„Nie będziemy przykładać ręki do łamania Konstytucji” – mówi Marszałek Woźniak o sposobie powoływania nowego zarządu WFOŚiGW w Poznaniu

„Ostatnim aktem zawłaszczania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu” (WFOŚiGW) nazwał Marszałek Marek Woźniak wpisujący się w październikową nowelizację ustawy o ochronie środowiska sposób powołania nowego zarządu Funduszu. Odniósł się w ten sposób do działań Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, który wystąpił do Zarządu Województwa Wielkopolskiego z pismem, w którym przedkłada uzgodnione z Ministrem Środowiska wnioski ws. powołania prezesa i wiceprezesa tej samorządowej instytucji, samorządowi pozostawiając jedynie możliwość zatwierdzenia przyjęcia uchwały o powołaniu tych osób na stanowiska. W przypadku gdy Zarząd Województwa Wielkopolskiego tego nie zrobi, Wojewoda i tak powoła nowe władze Funduszu.

Marszalek-Wozniak-wreczyl-stypendia-mlodym-sportowcom

Marszałek Woźniak wręczył stypendia młodym sportowcom

19 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył stypendia sportowe. Comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości 400 – 600 zł przyznano 60 sportowcom - medalistom oraz uczestnikom mistrzostw świata i Europy. Stypendia otrzymali także zawodnicy z niepełnosprawnościami.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.