Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Film-Tutaj-wygral-konkurs-filmowy-Nie-zmarnujmy-szansy-tej

Film „Tutaj” wygrał konkurs filmowy „Nie zmarnujmy szansy, tej”

arszałek Marek Woźniak wręczył główną nagrodę – 20 tys. złotych – Tymoteuszowi Górskiemu, zwycięzcy konkursu filmowego „Nie zmarnujmy szansy, tej” za film „Tutaj”. W piątek po południu odbyła się w Poznaniu gala finałowa wieńcząca projekt, upamiętniający 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego. Organizatorem konkursu był „Głos Wielkopolski”, a partnerem strategicznym – Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

Unijne-miliony-z-WRPO-dla-chorych-z-mozgowym-porazeniem-dzieciecym

Unijne miliony z WRPO dla chorych z mózgowym porażeniem dziecięcym

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał dzisiaj umowę z Ortopedyczno - Rehabilitacyjnym Szpitalem Klinicznym im. Wiktora Degi Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu na dofinansowanie realizacji projektu pn. „Upowszechnienie technologicznie wspomaganej diagnostyki funkcjonalnej i rehabilitacji dzieci i młodych dorosłych z mózgowym porażeniem dziecięcym (MPD) w województwie wielkopolskim”. Umowę z Marszałkiem podpisał Dyrektor placówki dr n. med. Przemysław Daroszewski.

Marek-Wozniak-ponownie-Marszalkiem-Wojewodztwa-Wielkopolskiego

Marek Woźniak ponownie Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego

Podczas inauguracyjnej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego 23 listopada 2018 roku Marek Woźniak został ponownie wybrany Marszałkiem Województwa Wielkopolskiego, a zaproponowany przez niego skład Zarządu uzyskał akceptację radnych. W piątek został także wybrany przewodniczący regionalnego zgromadzenia – został nim Wiesław Szczepański. Poznaliśmy również Prezydium Sejmiku.

Prosze-o-Wasz-glos

Proszę o Wasz głos!

Szanowni Państwo! Proszę o WASZ GŁOS NA JEDYNKĘ poznańskiej listy komitetu Platforma. Nowoczesna KOALICJA OBYWATELSKA, do Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

Dzisiaj-jestem-szczesliwym-czlowiekiem

Dzisiaj jestem szczęśliwym człowiekiem!

Umowa z firmą WARBUD S.A., na mocy której rozpocznie się wyczekiwana realizacja inwestycji pn. „Budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka (szpitala pediatrycznego) wraz z jego wyposażeniem” została podpisana 17 października 2018 roku na terenie inwestycji przy ul. Wrzoska w Poznaniu. Uroczystość z udziałem Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz Izabeli Grzybowskiej, Prezes spółki Szpitale Wielkopolski sp. z o.o. zwieńczyło przekazanie placu budowy.

Robot-da-Vinci-nadzieja-polskiej-onkologii-w-Wielkopolskim-Centrum-Onkologii-w-Poznaniu

Robot da Vinci – nadzieja polskiej onkologii w Wielkopolskim Centrum Onkologii w Poznaniu

Podczas poniedziałkowego (15 października br.) briefingu prasowego w Wielkopolskim Centrum Onkologii (WCO) z udziałem Marszałka Marka Woźniaka odbyło się uroczyste podpisanie umowy na zakup robota da Vinci. Jedno z najbardziej nowoczesnych i zaawansowanych technologicznie urządzeń do leczenia chorób nowotworowych trafi do marszałkowskiej placówki w przyszłym miesiącu. Innowacyjny sprzęt jest wart ok. 13 mln zł, z czego większość została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Stary-Ratusz-na-zakonczenie-rewitalizacji

Stary Ratusz na zakończenie rewitalizacji

Kompleksowy remont zabytkowego budynku na gnieźnieńskim deptaku powoli zbliża się do końca. Na inwestycję kosztującą w sumie 10 mln zł Miasto Gniezno pozyskało dofinansowanie unijne z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 w wysokości 6 mln zł. Odnowiony obiekt zaprezentował Marszałkowi Markowi Woźniakowi Tomasz Budasz, Prezydent Gniezna.

Wielkopolska-dobrze-wykorzystuje-swoja-szanse-w-oparciu-o-europejskie-wartosci

Wielkopolska dobrze wykorzystuje swoją szansę – w oparciu o europejskie wartości!

O przyszłości Unii Europejskiej, nowym budżecie i wartościach, na których się opiera, tym razem nie w Brukseli a w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu. Trójgłos Parlament Europejski, Region, Komisja Europejska, z udziałem eksperta i licznych gości. Potrzebujemy takich publicznych debat, aby ocenić nasze członkostwo w UE, co nam przyniosło i wyrazić oczekiwania na przyszłość. Nie tylko pieniądze, ale przede wszystkim trwały pokój, bezpieczeństwo, rozwój, europejskie wartości: praworządność, prawa człowieka i europejskie standardy w wielu dziedzinach życia! Chcemy być Polakami i Europejczykami - nie ma tu sprzeczności!

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.