Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Proinwestycyjny budżet Wielkopolski 2017

9 grudnia podczas XXV Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, radni podjęli uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Wielkopolskiego (WPF) na 2017 rok i lata następne oraz budżetową Województwa Wielkopolskiego na rok 2017. Planowane w przyszłym roku dochody mają wynieść 1 341,6 mln zł, a wydatki 1 483,3 mln zł. Deficyt sięgnie zatem 141,7 mln zł. Za przyjęciem budżetu głosowało 27 radnych, przeciw było 8, od głosu wstrzymało się 2 radnych. Za przyjęciem WPF zagłosowało 26 radnych, przeciw 8, a wstrzymało się 2 radnych.

Polskie regiony przekazują w Europejskim Komitecie Regionów stanowisko ws. polityki spójności po 2020 r.

7 grudnia tego roku w Brukseli z inicjatywy Marszałka Marka Woźniaka odbyło się spotkanie członków polskiej delegacji z Michaelem Schneiderem, sprawozdawcą opinii Europejskiego Komitetu Regionów na temat przyszłości polityki spójności. Podczas spotkania M. Schneider otrzymał stanowisko polskich regionów zawierające postulaty województw dotyczące tego, jak powinna wyglądać i funkcjonować ta polityka po 2020 r.

Ukraina-potrzebuje-madrych-przyjaciol-wyroznienie-dla-Marszalka-Wozniaka

„Ukraina potrzebuje mądrych przyjaciół” - wyróżnienie dla Marszałka Woźniaka

2 br. grudnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się debata „Niepodległa Ukraina: europejski bilans” w ramach wydarzeń lokalnych Europejskiego Komitetu Regionów, towarzysząca wystawie „25 lat niepodległości Ukrainy – Ukraina, jakiej nie znamy!”. Podczas wernisażu wystawy Marszałek Marek Woźniak odebrał z rąk gościa honorowego wydarzenia Wiaczesława Zajcewa, bohatera walk o donieckie lotnisko, ikonę - Wyróżnienie Honorowe im. Łukasza Horowskiego przyznane przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Polska – Ukraina w Poznaniu za „wielkopolski styl budowania partnerstwa Polski i Ukrainy”.

Inwestycje-w-obszarze-transportu-miejskiego-z-unijnym-dofinansowaniem

Inwestycje w obszarze transportu miejskiego z unijnym dofinansowaniem!

1 grudnia tego roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 podpisał dwie pierwsze w tej perspektywie finansowej umowy o dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 3.3.1. „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego”. Beneficjentami udzielonego wsparcia są Gmina Miejska Wągrowiec oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Komorniki Spółka z o.o., które reprezentowali podczas wydarzenia Krzysztof Poszwa - Burmistrz Miasta Wągrowca i Piotr Wróblewski - Prezes Zarządu PUK Komorniki.

Komisja COTER Komitetu Regionów i Komisja Europejska na temat polityki spójności

30 listopada Marszałek Marek Woźniak wziął udział w posiedzeniu komisji COTER Komitetu Regionów. Podczas dyskusji z Marcem Lemaîtrem, dyrektorem generalnym odpowiedzialnym w Komisji Europejskiej za politykę regionalną, Marszałek Woźniak powiedział: „Politykę spójności należy lepiej promować. Trzeba mówić na przykład o tym, że z efektów jej wdrażania w regionach słabiej rozwiniętych, korzystają również regiony bogatsze w postaci np. wzrostu eksportu”. Podczas spotkania M. Lemaître przedstawił główne punkty propozycji dotyczącej polityki spójności, którą Komisja Europejska ma przedstawić w przyszłym roku.

W-Szreniawie-powstaje-Wielkopolskie-Muzeum-Motoryzacji

W Szreniawie powstaje Wielkopolskie Muzeum Motoryzacji

W Szreniawie powstaje Wielkopolskie Muzeum Motoryzacji. Wspólny projekt będzie zrealizowany przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, instytucję kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Automobilklub Wielkopolski. 29 listopada podpisany został List intencyjny w sprawie powołania nowego muzeum. Sygnatariuszami listu byli Jan Maćkowiak, dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Robert Werle, prezes Automobilklubu Wielkopolski. Złożenie podpisów odbyło się w obecności Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

45-uczniow-i-studentow-odebralo-stypendia-Marszalka-Wojewodztwa-Wielkopolskiego

45 uczniów i studentów odebrało stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego

„Bardzo się cieszę, że mam dziś przyjemność uhonorować niezwykłych młodych Wielkopolan, którzy mogą się pochwalić ogromnymi osiągnięciami. Także międzynarodową aktywnością naukową, m.in. udziałem w projektach badawczych na całym nieomal świecie. To naprawdę imponujące!" – podkreślał Marszałek Marek Woźniak podczas Gali wręczenia jednorazowych stypendiów naukowych 29 listopada.

MARSZAŁEK WOŹNIAK MÓWI „NIE” DZIAŁALNOŚCI PiS NA SZKODĘ OPEN S.A.

Podczas konferencji prasowej 25 listopada Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Dariusz Godlewski, Prezes OPEN S.A. zaprezentowali informacje dotyczące przeprowadzonych inwestycji oraz zmian organizacyjno – prawnych w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A. w Poznaniu (OPEN S.A.). Odparli również zarzuty o charakterze politycznym.

Pracujemy-nad-strategia-promocji-sukcesu-polskich-kryptologow

Pracujemy nad strategią promocji sukcesu polskich kryptologów

25 listopada tego roku, z inicjatywy Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu zorganizowane zostało pierwsze, pilotażowe spotkanie z udziałem zaproszonych - z różnych stron Polski - przedstawicieli samorządów, instytucji, uczelni oraz NGOsów, związanych z tematem złamania kodów Enigmy przez polskich kryptologów i ich współpracowników. Współgospodarzem spotkania był Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.