Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Poznaj-laureatow-nagrod-Izabella-2016

Poznaj laureatów nagród Izabella 2016!

22 maja tego roku w Muzeum - Zamku Górków w Szamotułach Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Jan Maćkowiak, Prezes Fundacji Muzeów Wielkopolskich wręczyli nagrody Izabella 2016, będące wyrazem uznania dla najważniejszych wydarzeń muzealnych roku w Wielkopolsce oraz ich twórców.

Otwieramy-dla-mieszkancow-i-turystow-ratusze-w-Gnieznie-Kaliszu-i-Ostrowie-Wielkopolskim

Otwieramy dla mieszkańców i turystów ratusze w Gnieźnie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim

18 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowy o dofinansowanie projektów związanych z renowacją i adaptacją na cele kulturalne pomieszczeń ratuszy w Gnieźnie, Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim. W spotkaniu udział wzięli Tomasz Budasz – Prezydent Gniezna, Grzegorz Sapiński – Prezydent Kalisza i Jakub Szczurek – Pierwszy Zastępca Prezydenta Ostrowa Wielkopolskiego.

VI-Kongresu-Kol-Naukowych-UAM

VI Kongresu Kół Naukowych UAM

16 maja Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wziął udział w otwarciu VI Kongresu Kół Naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pn. „Społeczeństwo obywatelskie” – ogólnopolska konferencja naukowa z okazji 20-lecia Konstytucji RP. Wydarzenie odbyło się w przestrzeni Wydziału Prawa i Administracji UAM, Collegium Iuridicum Novumw Poznaniu.

Inwestujemy-w-szkoly-przyszlosci-z-WRPO

Inwestujemy w szkoły przyszłości z WRPO

15 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowy o dofinansowanie projektów powiatu złotowskiego oraz gmin Tarnowo Podgórne, Gołuchów i Kostrzyn, dotyczące inwestycji w infrastrukturę edukacyjną i szkoleniową. Beneficjentów podczas spotkania reprezentowali Ryszard Goławski - Starosta Złotowski, Tadeusz Czajka – Wójt Gminy Tarnowo Podgórne, Marek Zdunek – Wójt Gminy Gołuchów oraz Szymon Matysek – Burmistrz Gminy Kostrzyn.

Sukces-polskiej-delegacji-stanowisko-Europejskiego-Komitetu-Regionow-ws-przyszlosci-polityki-spojnosci-prezentuje-polskie-interesy

Sukces polskiej delegacji – stanowisko Europejskiego Komitetu Regionów ws. przyszłości polityki spójności prezentuje polskie interesy

Sukces polskiej delegacji na sesji Europejskiego Komitetu Regionów. Prawie wszystkie polskie poprawki ws. przyszłości polityki spójności znalazły się w oficjalnym dokumencie Europejskiego Komitetu Regionów (KR). Marszałek Marek Woźniak, który wziął udział w sesji plenarnej KR (11-12 maja, Bruksela) w imieniu polskiej delegacji prezentował polskie stanowisko, przygotowane przez międzyregionalny zespół ekspertów.

Ponad-53-mln-zl-dofinansowania-z-WRPO-na-poprawe-przepustowosci-drog-w-regionie

Ponad 53 mln zł dofinansowania z WRPO na poprawę przepustowości dróg w regionie

9 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowy o dofinansowanie projektów powiatu poznańskiego i gnieźnieńskiego oraz miast Konin i Gniezno, dotyczące inwestycji drogowych w ramach Poddziałania 5.1.2 „Infrastruktura drogowa regionu”. Beneficjentów podczas spotkania reprezentowali Jan Grabkowski - Starosta Poznański, Tomasz Budasz – Prezydent Miasta Gniezna, Józef Nowicki - Prezydent Miasta Konina oraz Jerzy Berlik – Wicestarosta Powiatu Gnieźnieńskiego.

Koleja-z-Poznania-do-Pily-pojedziemy-46-minut-krocej

Koleją z Poznania do Piły pojedziemy 46 minut krócej

21 kwietnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowę z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. o dofinansowanie wartego blisko 615 mln zł projektu związanego z modernizacją linii kolejowej nr 354 Poznań Główny POD – Piła Główna. W wydarzeniu udział wzięli Arnold Bresch - Członek Zarządu PKP PLK S.A. oraz Wojciech Jankowiak - Wicemarszałek Województwa Wielkopolskiego.

Oddajmy-wspolnie-hold-Niesmiertelnym

Oddajmy wspólnie hołd Nieśmiertelnym!

12 kwietnia odbędą się obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir. PROGRAM: - 12:00 msza święta w intencji Polaków pomordowanych na Wschodzie - kościół Ojców Dominikanów - przemarsz pod pomnik Ofiar Katynia i Sybiru - uroczystości przy pomniku.

Sportowy sukces Wielkopolski. Mamy II miejsce w klasyfikacji młodzieżowej!

Województwo Wielkopolskie uplasowało się na drugim miejscu klasyfikacji województw w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. 29 marca na warszawskim Torwarze odbyła się Uroczysta Gala Systemu Sportu Młodzieżowego podsumowująca współzawodnictwo sportowe Klubów, Gmin oraz Powiatów w 2016 roku.

Marszalek-do-samorzadowcow-Trzeba-walczyc-o-samorzad

Marszałek do samorządowców: Trzeba walczyć o samorząd!

Wielkopolscy samorządowcy spotkali się 3 kwietnia 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu na Wielkopolskim Kongresie Samorządowym pn. „Prawa i kompetencje samorządu w świetle Konstytucji RP”, zorganizowanym przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Wielkopolski. Wypełniła je dyskusja i ocena wpływu na społeczności lokalne zapowiadanych przez Rząd RP kierunków reform samorządowych, w tym zmian w ordynacji wyborczej.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.