Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Zwyciezcy-konkursu-Rozwazania-nad-Europa-przekazali-w-Brukseli-swoje-przeslanie

Zwycięzcy konkursu „Rozważania nad Europą” przekazali w Brukseli swoje przesłanie

Dla nas Unia Europejska jest jak weekend – po prostu nie wyobrażamy sobie bez niej naszego życia. To jedno ze zdań z „Listu do Unii Europejskiej”, który przedstawicielom instytucji UE przekazali uczniowie Zespołu Szkół im. Powstańców Wielkopolskich 1918-1919 w Krzyżu Wielkopolskim. To oni, jako zwycięzcy zorganizowanego przez Marszałka Marka Woźniaka, a odbywającego się pod honorowym patronatem Komisji Europejskiej, konkursu „Rozważania nad Europą” gościli w nagrodę od 29 listopada do 1 grudnia w Brukseli. Konkurs ten był odpowiedzią Wielkopolski na inicjatywę Europejskiego Komitetu Regionów dotyczącą organizacji debat obywatelskich na temat przyszłości Europy.

Przyszlosc-unijnych-finansow-i-polityka-spojnosci-tematami-spotkan-marszalka-M-Wozniaka-z-Komisarz-Cre-u

Przyszłość unijnych finansów i polityka spójności tematami spotkań marszałka M. Woźniaka z Komisarz Creţu

30 listopada Marszałek Województwa Wielkopolskiego Marek Woźniak spotkał się w Brukseli z Coriną Creţu, unijną komisarz ds. polityki regionalnej. Przedmiotem spotkania była wymiana poglądów na temat budżetu UE po roku 2020, w tym polityki spójności. Przyszłość unijnych finansów jest tematem opinii Europejskiego Komitetu Regionów (KR), której M. Woźniak jest sprawozdawcą. Jej przyjęcie planowane jest na pierwszą sesję plenarną, która odbędzie się na początku 2018 r.

Pogromcy-Enigmy-na-szlaku

Pogromcy Enigmy na szlaku!

20 listopada w Concordia Design w Poznaniu odbyła się konferencja podsumowująca projekt dedykowany pogromcom Enigmy – matematykom Uniwersytetu Poznańskiego: Marianowi Rejewskiemu, Jerzemu Różyckiemu i Henrykowi Zygalskiemu, którzy złamali kody niemieckiej maszyny szyfrującej. Na spotkanie zaprosił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Z-dumy-z-pogromcow-Enigmy-powstanie-nowoczesne-muzeum-ze-srodkow-UE

Z dumy z pogromców Enigmy powstanie nowoczesne muzeum ze środków UE

13 listopada 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Poznania podpisali umowę na dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektu pn. „Muzeum Enigmy w Poznaniu”.

WRPO-2014-pomoze-uzyskac-efekt-EKO-w-regionie

WRPO 2014+ pomoże uzyskać efekt EKO w regionie

16 listopada 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+) projektów dotyczących miejskiego transportu publicznego i tzw. niskiej emisji oraz wzmacniających efektywność energetyczną, inteligentne zarządzanie energią i wykorzystanie odnawialnych źródeł energii w sektorze publicznym. Inwestycje realizowane będą w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej (ZIT dla AKO) przez Gminę Miasto Ostrów Wielkopolski, Powiat Kaliski, Gminę Przygodzice, Gminę Miasto Odolanów oraz Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Zakładów Opieki Zdrowotnej Chorób Płuc i Gruźlicy w Wolicy k/Kalisza.

Szatnie-na-medal-powstana-w-Wielkopolsce

Szatnie „na medal” powstaną w Wielkopolsce

Po szerokim froncie udanych inwestycji w infrastrukturę sportową w naszym regionie, przyszedł czas, by poradzić sobie z piętą achillesową publicznych miejsc oferujących sport i rekreację – nieodpowiednim zapleczem szatniowo - sanitarnym. W wielu miejscach szatnie i sanitariaty wprost zniechęcają do odwiedzin np. hal sportowych, a my chcemy zachęcić do korzystania z tych obiektów dzięki pilotażowemu programowi „Szatnia na medal”, na który przeznaczamy 2 mln złotych – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas konferencji prasowej 6 listopada tego roku.

Nowe-miejsca-edukacji-przedszkolnej-powstana-z-unijnego-dofinansowania

Nowe miejsca edukacji przedszkolnej powstaną z unijnego dofinansowania

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał z gminami Łubowo, Kórnik, Trzemeszno oraz Czerniejewo umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektów związanych z rozwojem infrastruktury przedszkolnej. Beneficjentów reprezentowali Andrzej Łozowski – Wójt Łubowa, Jerzy Lechnerowski – Burmistrz Kórnika, Krzysztof Dereziński – Burmistrz Trzemeszna oraz Tadeusz Szymanek - Burmistrz Czerniejewa.

Nagrody-dla-Mistrzow-Agro

Nagrody dla Mistrzów Agro

27 października w Sali Sesyjnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego przy al. Niepodległości 34 w Poznaniu odbyła się Wielka Gala Mistrzów Agro Wielkopolski 2017. Medale i nagrody laureatom wręczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, patron honorowy plebiscytu.

„Nie będziemy przykładać ręki do łamania Konstytucji” – mówi Marszałek Woźniak o sposobie powoływania nowego zarządu WFOŚiGW w Poznaniu

„Ostatnim aktem zawłaszczania Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu” (WFOŚiGW) nazwał Marszałek Marek Woźniak wpisujący się w październikową nowelizację ustawy o ochronie środowiska sposób powołania nowego zarządu Funduszu. Odniósł się w ten sposób do działań Wojewody Wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna, który wystąpił do Zarządu Województwa Wielkopolskiego z pismem, w którym przedkłada uzgodnione z Ministrem Środowiska wnioski ws. powołania prezesa i wiceprezesa tej samorządowej instytucji, samorządowi pozostawiając jedynie możliwość zatwierdzenia przyjęcia uchwały o powołaniu tych osób na stanowiska. W przypadku gdy Zarząd Województwa Wielkopolskiego tego nie zrobi, Wojewoda i tak powoła nowe władze Funduszu.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.