Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Marszalek-podpisal-umowy-na-ponad-25-mln-zl-unijnego-wsparcia-z-WRPO-dla-rozwoju-Aglomeracji-Kalisko-Ostrowskiej

Marszałek podpisał umowy na ponad 25 mln zł unijnego wsparcia z WRPO dla rozwoju Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej!

15 lutego 2017 r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Marszałek Marek Woźniak - w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) - podpisał pierwsze w tej perspektywie finansowej umowy o dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej (AKO). Beneficjentami są Miasto Kalisz i Powiat Kaliski, które reprezentowali Prezydent Grzegorz Sapiński oraz Starosta Krzysztof Nosal.

Jens-Ocksen-odebral-z-rak-Marszalka-Wozniaka-Nagrode-im-R-Kapuscinskiego

Jens Ocksen odebrał z rąk Marszałka Woźniaka Nagrodę im. R. Kapuścińskiego

XXVI Sesję Sejmiku Województwa Wielkopolskiego poprzedziło wręczenie przez Marszałka Marka Woźniaka Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżnieniem, przyznawanym przez Kapitułę Osobom urzeczywistniającym w swoim działaniu najważniejsze dla Wielkopolan wartości i czyniącym dobro, uhonorowany został Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Porozumienie-symbolicznie-otwierajace-przygotowania-do-obchodow-setnej-rocznicy-wybuchu-Powstania-Wielkopolskiego-podpisane

Porozumienie symbolicznie otwierające przygotowania do obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego podpisane!

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Tadeusz Musiał, Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 podpisali dzisiaj porozumienie o współpracy. To pierwszy krok w kierunku sformalizowania współpracy Samorządu Województwa i Towarzystwa przy organizacji, przypadającej w 2018 roku, setnej rocznicy wybuchu powstania. Celem porozumienia jest kultywowanie pamięci i tradycji Powstania Wielkopolskiego oraz godne przygotowanie obchodów jego 100-lecia. W porozumieniu czytamy m.in., że „Strony deklarują gotowość współdziałania z władzami państwa, samorządami, instytucjami i organizacjami społecznymi w celu nadania uroczystościom jak największego zasięgu i godnej rangi”. Przygotują też wspólny program obchodów i współtworzyć będą scenariusz głównych uroczystości.

Podziękowanie

Poniżej znajdą Państwo słowa podziękowania od Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Marszalek-gra-dla-WOsP

Marszałek gra dla WOŚP

Kolejny już raz Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego włącza się w Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Marszalek-Wozniak-oglosil-laureata-Nagrody-im-R-Kapuscinskiego

Marszałek Woźniak ogłosił laureata Nagrody im. R. Kapuścińskiego

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego był gospodarzem tradycyjnego Spotkania Noworocznego w Auli UAM w Poznaniu, podczas którego ogłosił nazwisko laureata Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżnienie za rok 2016 - za „czynienie dobra” - przyznane zostało Jensowi Ocksenowi, prezesowi zarządu Volkswagen Poznań.

Ponad-69-mln-zl-z-UE-dla-Poznania-i-Pobiedzisk

Ponad 69 mln zł z UE dla Poznania i Pobiedzisk!

Dziś w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Poddziałania 5.1.3 „Infrastruktura drogowa regionu w ramach ZIT dla MOF Poznania” oraz Poddziałania 3.3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”. Beneficjentami udzielonej pomocy są Miasto Poznań oraz Gmina Pobiedziska, reprezentowane podczas spotkania przez Macieja Wudarskiego, Wiceprezydenta Miasta Poznania oraz Dorotę Nowacką, Burmistrz Miasta i Gminy Pobiedziska.

Ponad-400-mln-zl-z-UE-na-linie-kolejowa-Poznan-Chodziez-Pila

Ponad 400 mln zł z UE na linię kolejową Poznań - Chodzież- Piła!

29 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” oraz Poddziałania 3.3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”. Beneficjentami wsparcia są: Miejski Zakład Komunikacji w Pile oraz Chodzież, Skoki i Szamotuły, reprezentowane podczas spotkania przez Tadeusza Majewskiego - Prezesa Zarządu MZK w Pile, Jacka Gursza - Burmistrza Chodzieży, Tadeusza Kłosa – Burmistrza Miasta i Gminy Skoki oraz Włodzimierza Kaczmarka – Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.