Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Koleje-Wolnosci-czyli-pelna-para-o-Powstaniu

Koleje Wolności, czyli pełną parą o Powstaniu

Lokomotywa pod parą, ze starymi, zabytkowymi wagonami, przejechała czwartą trasą w ramach projektu „Koleje Wolności 1918-2018”. W sobotę w podróż zabytkowym pociągiem wybrali się mieszkańcy Poznania i okolicznych gmin.

Porozmawiajmy-o-Powstaniu

Porozmawiajmy o Powstaniu

„O Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919 z perspektywy Krakowa, Warszawy i Poznania” to tytuł debaty z udziałem prof. Andrzeja Chwalby, prof. Janusza Karwata, prof. Waldemara Łazugi oraz prof. Tomasza Nałęcza. W wydarzeniu, które odbyło się 3 października uczestniczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Pochylilismy-glowy-przed-zolnierzami-Polskiego-Panstwa-Podziemnego

Pochyliliśmy głowy przed żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego

79 lat temu powstało Polskie Państwo Podziemne. 27 września w Poznaniu odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Gospodarzem obchodów był Marszałek Województwa Marek Woźniak. Pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej u zbiegu ulicy Wieniawskiego i alei Niepodległości spotkali się kombatanci, parlamentarzyści i przedstawiciele Rządu RP, samorządowcy, wojskowi, harcerze oraz uczniowie wielkopolskich szkół. Wspólnie oddaliśmy hołd twórcom i działaczom, powstałych w pierwszych dniach II wojny światowej podziemnych struktur naszego Państwa. Obchody w Poznaniu tradycyjnie rozpoczęła msza święta Akowska w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.

Wielkopolska-ma-szczescie-do-ludzi

"Wielkopolska ma szczęście do ludzi"

25 września 2018 r. w Sali Białej poznańskiego Bazaru odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Marszałek Marek Woźniak nagrodził w ten sposób wybitne postacie życia naukowego, gospodarczego, kulturalnego i społecznego regionu.

Umowy-juz-podpisane-pieniadze-unijne-ociepla-szkoly-gminne-domy-kultury-i-swietlice-wiejskie

Umowy już podpisane – pieniądze unijne ocieplą szkoły, gminne domy kultury i świetlice wiejskie

Marszałek Marek Woźniak 5 kwietnia 2018 roku podpisał cztery umowy: z Jerzym Lechnerowskim – burmistrzem Miasta i Gminy Kórnik, Bogdanem Kemnitzem – wójtem Gminy Kleszczewo, Stanisławem Filipiakiem – burmistrzem Miasta i Gminy Buk oraz Szymonem Matyskiem – burmistrzem Gminy Kostrzyn. Umowy zostały zawarte na dofinansowanie inwestycji z WRPO 2014+ na łączną kwotę ponad 6,5 mln złotych w ramach Poddziałania 3.2.3 „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w ramach ZIT dla MOF Poznania”.

Kolejne-waskie-gardlo-wylotowe-z-Poznania-bedzie-udroznione-To-efekt-dobrej-wspolpracy-samorzadow

Kolejne wąskie gardło wylotowe z Poznania będzie udrożnione. To efekt dobrej współpracy samorządów

13 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak podpisał umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego, którego przedmiotem jest przebudowa istniejącej drogi wojewódzkiej nr 196 w gminie Czerwonak, w ciągu ul. Gdyńskiej, na odcinku od granicy miasta do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na to przedsięwzięcie wsparcie unijne w wysokości ponad 12 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Rodziny-Powstancze-patronuja-obchodom-100-rocznicy-wybuchu-Powstania-Wielkopolskiego

Rodziny Powstańcze patronują obchodom 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

„Wolność liczy się w każdym wieku” to hasło promocyjne towarzyszące przygotowaniom do centralnych obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się 27 grudnia 2018 roku w Poznaniu i dzień później w Warszawie. O tym, jak będziemy świętować, mówił organizator uroczystości Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielopolskiego i jego goście podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 marca 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

O-unijnym-budzecie-w-Brukseli

O unijnym budżecie w Brukseli

Marszałek Marek Woźniak 27 lutego br. w Brukseli wziął udział w posiedzeniu komisji COTER Europejskiego Komitetu Regionów zajmującej się polityką spójności i unijnym budżetem. Gościem specjalnym spotkania był Nicola De Michelis, szef Gabinetu Coriny Creţu, unijnej Komisarz ds. polityki regionalnej, który dyskutował z przedstawicielami europejskich samorządów na temat przyszłości wieloletnich ram finansowych (WRF). Punktem odniesienia dla debaty był komunikat Komisji Europejskiej na temat nowego WRF oraz priorytetów Unii Europejskiej realizowanych w jego ramach po 2020 r.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.