Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Pochylilismy-glowy-przed-zolnierzami-Polskiego-Panstwa-Podziemnego

Pochyliliśmy głowy przed żołnierzami Polskiego Państwa Podziemnego

79 lat temu powstało Polskie Państwo Podziemne. 27 września w Poznaniu odbyły się uroczystości upamiętniające to wydarzenie. Gospodarzem obchodów był Marszałek Województwa Marek Woźniak. Pod Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej u zbiegu ulicy Wieniawskiego i alei Niepodległości spotkali się kombatanci, parlamentarzyści i przedstawiciele Rządu RP, samorządowcy, wojskowi, harcerze oraz uczniowie wielkopolskich szkół. Wspólnie oddaliśmy hołd twórcom i działaczom, powstałych w pierwszych dniach II wojny światowej podziemnych struktur naszego Państwa. Obchody w Poznaniu tradycyjnie rozpoczęła msza święta Akowska w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela.

Wielkopolska-ma-szczescie-do-ludzi

"Wielkopolska ma szczęście do ludzi"

25 września 2018 r. w Sali Białej poznańskiego Bazaru odbyła się uroczystość wręczenia Odznak Honorowych „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego”. Marszałek Marek Woźniak nagrodził w ten sposób wybitne postacie życia naukowego, gospodarczego, kulturalnego i społecznego regionu.

Umowy-juz-podpisane-pieniadze-unijne-ociepla-szkoly-gminne-domy-kultury-i-swietlice-wiejskie

Umowy już podpisane – pieniądze unijne ocieplą szkoły, gminne domy kultury i świetlice wiejskie

Marszałek Marek Woźniak 5 kwietnia 2018 roku podpisał cztery umowy: z Jerzym Lechnerowskim – burmistrzem Miasta i Gminy Kórnik, Bogdanem Kemnitzem – wójtem Gminy Kleszczewo, Stanisławem Filipiakiem – burmistrzem Miasta i Gminy Buk oraz Szymonem Matyskiem – burmistrzem Gminy Kostrzyn. Umowy zostały zawarte na dofinansowanie inwestycji z WRPO 2014+ na łączną kwotę ponad 6,5 mln złotych w ramach Poddziałania 3.2.3 „Poprawa efektywności energetycznej w sektorze publicznym w ramach ZIT dla MOF Poznania”.

Kolejne-waskie-gardlo-wylotowe-z-Poznania-bedzie-udroznione-To-efekt-dobrej-wspolpracy-samorzadow

Kolejne wąskie gardło wylotowe z Poznania będzie udrożnione. To efekt dobrej współpracy samorządów

13 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak podpisał umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego, którego przedmiotem jest przebudowa istniejącej drogi wojewódzkiej nr 196 w gminie Czerwonak, w ciągu ul. Gdyńskiej, na odcinku od granicy miasta do zjazdu do Centralnej Oczyszczalni Ścieków w Koziegłowach. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał na to przedsięwzięcie wsparcie unijne w wysokości ponad 12 mln zł z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Rodziny-Powstancze-patronuja-obchodom-100-rocznicy-wybuchu-Powstania-Wielkopolskiego

Rodziny Powstańcze patronują obchodom 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

„Wolność liczy się w każdym wieku” to hasło promocyjne towarzyszące przygotowaniom do centralnych obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które odbędą się 27 grudnia 2018 roku w Poznaniu i dzień później w Warszawie. O tym, jak będziemy świętować, mówił organizator uroczystości Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielopolskiego i jego goście podczas konferencji prasowej, która odbyła się 12 marca 2018 roku w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu.

O-unijnym-budzecie-w-Brukseli

O unijnym budżecie w Brukseli

Marszałek Marek Woźniak 27 lutego br. w Brukseli wziął udział w posiedzeniu komisji COTER Europejskiego Komitetu Regionów zajmującej się polityką spójności i unijnym budżetem. Gościem specjalnym spotkania był Nicola De Michelis, szef Gabinetu Coriny Creţu, unijnej Komisarz ds. polityki regionalnej, który dyskutował z przedstawicielami europejskich samorządów na temat przyszłości wieloletnich ram finansowych (WRF). Punktem odniesienia dla debaty był komunikat Komisji Europejskiej na temat nowego WRF oraz priorytetów Unii Europejskiej realizowanych w jego ramach po 2020 r.

Marszalek-Marek-Wozniak-Kto-raz-sprobowal-smaku-Wielkopolski-z-pewnoscia-sie-w-niej-zakochal

Marszałek Marek Woźniak: Kto raz spróbował smaku Wielkopolski, z pewnością się w niej zakochał

- To kolejny nasz wspólny z „Głosem Wielkopolskim” plebiscyt. To ciekawa inicjatywa, która pozwala Wielkopolanom dostrzec i wybrać najlepszych z najlepszych w konkretnej dziedzinie. Rolnictwo to ta gałąź gospodarki, która zajmuje znaczące miejsce w naszym krajobrazie gospodarczym. Zarówno tradycja rolnicza, jak i nowoczesna wiedza i technologia w zakresie rolnictwa są u nas obecne i silne. Wielkopolska żywność jest produktem poszukiwanym, choć nie wszystkim znanym, stąd potrzeba ciągłej promocji regionalnych smaków. Dlatego staramy się – jako Samorząd Województwa - mocno je promować, także podczas zagranicznych targów i prezentacji żywności. Jeśli ktoś raz spróbował smaku Wielkopolski, z pewnością się w niej zakochał - powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, inaugurując galę kończącą plebiscyt „Nasze Dobre Wielkopolskie 2017”. - Gratuluję laureatom tego, że zostali dostrzeżeni w naszym plebiscycie, bo to oznacza, że mają stałe grono wiernych odbiorców. A fakt ten pomoże im w dotarciu do kolejnych, czego serdecznie życzę!

Zielone-swiatlo-dla-budowy-szpitala-pediatrycznego

Zielone światło dla budowy szpitala pediatrycznego!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka powinna zakończyć się w 2020 roku, a pierwsi mali pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego szpitala pediatrycznego w stolicy Wielkopolski od 2021 roku – poinformował Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas spotkania prasowego w dniu 15 stycznia 2018 r. W trakcie konferencji zaprezentowana została dokumentacja projektowa szpitala, zajmująca osiem kartonów.

Marszalek-Marek-Wozniak-zlozyl-zyczenia-wszystkim-ktorzy-szanuja-demokracje-i-kochaja-wolnosc

Marszałek Marek Woźniak złożył życzenia wszystkim, którzy szanują demokrację i kochają wolność

„Chciałbym wszystkim czyniącym dobro życzyć powodzenia w realizacji ich planów, niezależnie od tego, jaką organizację, grupę czy opcję polityczną reprezentują. Wszystkim uczciwym życzę, aby nie stali się z przyczyn politycznych lub fałszywego donosu ofiarami zreformowanego sądownictwa, sprawnej policji i pryncypialnej prokuratury pod tym samym politycznym nadzorem. Samorządowcom życzę, aby ustalony wynik wyborów nie był inny od obliczonego, a także, aby wyborcy nie zmieniali w trakcie wyboru, zamalowując ich kratkę i zaznaczając ich konkurentów. Kandydatom życzę – może trochę naiwnie – zwłaszcza wójtom, burmistrzom i prezydentom, aby ich codzienna ciężka praca została przez wyborców doceniona i żeby nie przegrali z kandydatami, którzy tylko ładnie wyglądają na zdjęciu zamieszczonym na facebooku lub którzy zamieścili filmik, jak sprawnie przyrządzają sałatkę w kuchni. Nam wszystkim życzę, abyśmy nie ulegli konsekwentnie kreowanej niechęci do unijnych instytucji, niektórych krajów członkowskich Unii Europejskiej i nie dokonali im na złość Polexitu. Życząc dobrego roku, chciałbym wszystkim, którzy szanują demokrację i kochają wolność, zadedykować fragment tekstu Wojciecha Młynarskiego: Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy, jeszcze któregoś rana odbijemy się od ściany…” – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego, które odbyło się 13 stycznia w Auli UAM w Poznaniu. Jak co roku Marszałek tego wieczoru w gronie zaproszonych przedstawicieli świata kultury, nauki, biznesu, zwierzchników polskiego Kościoła, a także przedstawicieli mediów, polityków i samorządowców, przedstawił plany dla regionu na 2018 rok, a także podsumował rok i podziękował za wspólną pracę na rzecz Wielkopolski.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.