Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Ponad-400-mln-zl-z-UE-na-linie-kolejowa-Poznan-Chodziez-Pila

Ponad 400 mln zł z UE na linię kolejową Poznań - Chodzież- Piła!

29 grudnia 2016 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) podpisał umowy o dofinansowanie w ramach Poddziałania 3.3.1 „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego” oraz Poddziałania 3.3.3 „Wspieranie strategii niskoemisyjnych, w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla MOF Poznania”. Beneficjentami wsparcia są: Miejski Zakład Komunikacji w Pile oraz Chodzież, Skoki i Szamotuły, reprezentowane podczas spotkania przez Tadeusza Majewskiego - Prezesa Zarządu MZK w Pile, Jacka Gursza - Burmistrza Chodzieży, Tadeusza Kłosa – Burmistrza Miasta i Gminy Skoki oraz Włodzimierza Kaczmarka – Burmistrza Miasta i Gminy Szamotuły.

WESOlYCH-sWIaT

WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji nadchodzącego Bożego Narodzenia życzę Państwu radości dzielenia świątecznej atmosfery z bliskimi. A u progu nowego, 2017 roku - niesłabnącego optymizmu i pomyślności.

Spotkajmy-sie-na-Placu-Wolnosci

Spotkajmy się na Placu Wolności

Zapraszam na Plac Wolności, gdzie wspólnie będziemy świętować 98. rocznicę wybuchu naszego zwycięskiego powstania. Także i w tym roku atrakcji nie zabraknie.

Proinwestycyjny budżet Wielkopolski 2017

9 grudnia podczas XXV Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, radni podjęli uchwały w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Województwa Wielkopolskiego (WPF) na 2017 rok i lata następne oraz budżetową Województwa Wielkopolskiego na rok 2017. Planowane w przyszłym roku dochody mają wynieść 1 341,6 mln zł, a wydatki 1 483,3 mln zł. Deficyt sięgnie zatem 141,7 mln zł. Za przyjęciem budżetu głosowało 27 radnych, przeciw było 8, od głosu wstrzymało się 2 radnych. Za przyjęciem WPF zagłosowało 26 radnych, przeciw 8, a wstrzymało się 2 radnych.

Polskie regiony przekazują w Europejskim Komitecie Regionów stanowisko ws. polityki spójności po 2020 r.

7 grudnia tego roku w Brukseli z inicjatywy Marszałka Marka Woźniaka odbyło się spotkanie członków polskiej delegacji z Michaelem Schneiderem, sprawozdawcą opinii Europejskiego Komitetu Regionów na temat przyszłości polityki spójności. Podczas spotkania M. Schneider otrzymał stanowisko polskich regionów zawierające postulaty województw dotyczące tego, jak powinna wyglądać i funkcjonować ta polityka po 2020 r.

Ukraina-potrzebuje-madrych-przyjaciol-wyroznienie-dla-Marszalka-Wozniaka

„Ukraina potrzebuje mądrych przyjaciół” - wyróżnienie dla Marszałka Woźniaka

2 br. grudnia na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM odbyła się debata „Niepodległa Ukraina: europejski bilans” w ramach wydarzeń lokalnych Europejskiego Komitetu Regionów, towarzysząca wystawie „25 lat niepodległości Ukrainy – Ukraina, jakiej nie znamy!”. Podczas wernisażu wystawy Marszałek Marek Woźniak odebrał z rąk gościa honorowego wydarzenia Wiaczesława Zajcewa, bohatera walk o donieckie lotnisko, ikonę - Wyróżnienie Honorowe im. Łukasza Horowskiego przyznane przez Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne Polska – Ukraina w Poznaniu za „wielkopolski styl budowania partnerstwa Polski i Ukrainy”.

Inwestycje-w-obszarze-transportu-miejskiego-z-unijnym-dofinansowaniem

Inwestycje w obszarze transportu miejskiego z unijnym dofinansowaniem!

1 grudnia tego roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 podpisał dwie pierwsze w tej perspektywie finansowej umowy o dofinansowanie projektów w ramach Poddziałania 3.3.1. „Inwestycje w obszarze transportu miejskiego”. Beneficjentami udzielonego wsparcia są Gmina Miejska Wągrowiec oraz Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Komorniki Spółka z o.o., które reprezentowali podczas wydarzenia Krzysztof Poszwa - Burmistrz Miasta Wągrowca i Piotr Wróblewski - Prezes Zarządu PUK Komorniki.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.