Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Komisja COTER Komitetu Regionów i Komisja Europejska na temat polityki spójności

30 listopada Marszałek Marek Woźniak wziął udział w posiedzeniu komisji COTER Komitetu Regionów. Podczas dyskusji z Marcem Lemaîtrem, dyrektorem generalnym odpowiedzialnym w Komisji Europejskiej za politykę regionalną, Marszałek Woźniak powiedział: „Politykę spójności należy lepiej promować. Trzeba mówić na przykład o tym, że z efektów jej wdrażania w regionach słabiej rozwiniętych, korzystają również regiony bogatsze w postaci np. wzrostu eksportu”. Podczas spotkania M. Lemaître przedstawił główne punkty propozycji dotyczącej polityki spójności, którą Komisja Europejska ma przedstawić w przyszłym roku.

W-Szreniawie-powstaje-Wielkopolskie-Muzeum-Motoryzacji

W Szreniawie powstaje Wielkopolskie Muzeum Motoryzacji

W Szreniawie powstaje Wielkopolskie Muzeum Motoryzacji. Wspólny projekt będzie zrealizowany przez Muzeum Narodowe Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie, instytucję kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego oraz Automobilklub Wielkopolski. 29 listopada podpisany został List intencyjny w sprawie powołania nowego muzeum. Sygnatariuszami listu byli Jan Maćkowiak, dyrektor Muzeum Narodowego Rolnictwa i Robert Werle, prezes Automobilklubu Wielkopolski. Złożenie podpisów odbyło się w obecności Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

45-uczniow-i-studentow-odebralo-stypendia-Marszalka-Wojewodztwa-Wielkopolskiego

45 uczniów i studentów odebrało stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego

„Bardzo się cieszę, że mam dziś przyjemność uhonorować niezwykłych młodych Wielkopolan, którzy mogą się pochwalić ogromnymi osiągnięciami. Także międzynarodową aktywnością naukową, m.in. udziałem w projektach badawczych na całym nieomal świecie. To naprawdę imponujące!" – podkreślał Marszałek Marek Woźniak podczas Gali wręczenia jednorazowych stypendiów naukowych 29 listopada.

MARSZAŁEK WOŹNIAK MÓWI „NIE” DZIAŁALNOŚCI PiS NA SZKODĘ OPEN S.A.

Podczas konferencji prasowej 25 listopada Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz Dariusz Godlewski, Prezes OPEN S.A. zaprezentowali informacje dotyczące przeprowadzonych inwestycji oraz zmian organizacyjno – prawnych w Ośrodku Profilaktyki i Epidemiologii Nowotworów im. Aliny Pienkowskiej S.A. w Poznaniu (OPEN S.A.). Odparli również zarzuty o charakterze politycznym.

Pracujemy-nad-strategia-promocji-sukcesu-polskich-kryptologow

Pracujemy nad strategią promocji sukcesu polskich kryptologów

25 listopada tego roku, z inicjatywy Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego, w Urzędzie Marszałkowskim w Poznaniu zorganizowane zostało pierwsze, pilotażowe spotkanie z udziałem zaproszonych - z różnych stron Polski - przedstawicieli samorządów, instytucji, uczelni oraz NGOsów, związanych z tematem złamania kodów Enigmy przez polskich kryptologów i ich współpracowników. Współgospodarzem spotkania był Mariusz Wiśniewski, Zastępca Prezydenta Miasta Poznania.

To-co-najlepsze-z-Wielkopolski-w-sercu-UE

To, co najlepsze z Wielkopolski w sercu UE

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas tegorocznej edycji obchodów Dni Świętego Marcina w Brukseli (Saint Martin’s Day) otworzył wczoraj wieczorem w sercu Unii Europejskiej wystawę „Polska w Europie. Wszystko zaczęło się 1050 lat temu w Wielkopolsce”. Miejscem wydarzenia było Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego przy rue Montoyer 21.

Niepodleglosciowy-Koncert-Marszalkowski

Niepodległościowy Koncert Marszałkowski

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada na Scenie Dużej Teatru Wielkiego w Poznaniu odbył się koncert, na który zaprosił Wielkopolan Marszałek Marek Woźniak. Wydarzenie było światową premierą koncertowego wykonania baletu „Król wichrów” op. 37 Feliksa Nowowiejskiego. Wystąpiły chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Przygotowaniem chóru pokierował Mariusz Otto. Koncert ilustrowany był projekcjami multimedialnymi.

Marszalek-nagrodzil-dziennikarzy-i-otworzyl-wystawe-Polska-w-Europie-Wszystko-zaczelo-sie-1050-lat-temu-w-Wielkopolsce

Marszałek nagrodził dziennikarzy i otworzył wystawę "Polska w Europie. Wszystko zaczęło się 1050 lat temu w Wielkopolsce"

31 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody laureatom XVII Konkursu Dziennikarskiego „Wielkopolska obywatelska – Wielkopolska europejska. 1050. rocznica Chrztu Polski”. Nagrody otrzymali dziennikarze, którzy poprzez swoje publikacje przyczynili się do promocji, przypadającej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski - wydarzenia, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu polskiej państwowości. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w ramach wernisażu mobilnej, multimedialnej wystawy pt. „Polska w Europie. Wszystko zaczęło się 1050 lat temu w Wielkopolsce”.

Otwarcie-nowej-fabryki-Volkswagena

Otwarcie nowej fabryki Volkswagena

4 października w Białężycach koło Wrześni nastąpiło otwarcie nowej fabryki koncernu Volkswagen produkującej model Crafter. W wydarzeniu udział wzięli Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.