Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Marszalek-podsumowuje-WRPO-2007-2013-Inwestowalismy-w-solidne-fundamenty-rozwoju

Marszałek podsumowuje WRPO 2007-2013: Inwestowaliśmy w solidne fundamenty rozwoju

28 marca w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego odbyło się ostatnie posiedzenie Komitetu Monitorującego podsumowujące realizację Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007 – 2013 (WRPO). Dzięki dotacji z tego Programu możliwe było zrealizowanie 2500 projektów na kwotę 1,3 mld euro, co przełożyło się na wartość 10 mld zł.

Główny negocjator UE ws. Brexitu Michel Barnier gościem sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów

Brexit oraz stanowisko Unii Europejskiej w zbliżających się negocjacjach były jednym z głównych tematów sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów (22-23 marca), w której uczestniczył Marszałek Marek Woźniak. Z europejskimi samorządowcami spotkał się Michel Barnier, który odpowiada za przygotowanie i przeprowadzenie negocjacji z Wielką Brytanią. „Najpierw obywatel” będzie głównym priorytetem od samego początku negocjacji – podkreślił Barnier w swoim wystąpieniu.

Suchy-Las-Dominowo-i-Krotoszyn-otrzymaly-ponad-17-mln-zl-z-WRPO-na-inwestycje-transportowe

Suchy Las, Dominowo i Krotoszyn otrzymały ponad 17 mln zł z WRPO na inwestycje transportowe

20 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) podpisał umowy o dofinansowanie projektów związanych z inwestycjami w obszarze transportu miejskiego oraz tzw. niską emisją. Beneficjentami wsparcia są gminy Suchy Las i Dominowo oraz Miejski Zakład Komunikacji w Krotoszynie (MZK). Podczas spotkania beneficjentów reprezentowali Wójtowie sucholeski Grzegorz Wojtera i Krzysztof Pauter z Dominowa oraz Prezes MZK Wiesław Gałęski.

Motyle w Urzędzie Marszałkowskim, dla Hospicjum Palium

Zaprosiliśmy dwustu młodych wolontariuszy z Hospicjum Palium, by z okazji „Dnia Motyla”, który przypada w pierwszym dniu wiosny - 21 marca, w patio na pierwszym piętrze w godzinach 10.00 – 11.30, malowali motyle. „W ten sposób pragniemy pokazać, jak łatwe jest pomaganie, jak każdy może stać się darczyńcą dobra” – mówią o akcji jej twórcy. Święto „Motylego wolontariatu” to okazja do zaangażowania młodych ludzi w szerzenie idei opieki paliatywnej i hospicyjnej, ale także uwrażliwienia na potrzeby innych ludzi.

Przeszlo-23-mln-zl-unijnego-wsparcia-z-WRPO-na-rozwoj-gospodarczy-gmin-Pila-i-lubowo

Przeszło 23 mln zł unijnego wsparcia z WRPO na rozwój gospodarczy gmin Piła i Łubowo

6 marca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) podpisał dwie umowy w ramach Poddziałania 1.3.3 „Infrastruktura na rzecz rozwoju gospodarczego”. Beneficjentami wsparcia są gminy Piła i Łubowo, które podczas spotkania reprezentowali Prezydent Piotr Głowski oraz Wójt Andrzej Łozowski.

Nowe-horyzonty-rozwoju-Powiatu-Tureckiego-15-mln-zl-z-WRPO-na-ksztalcenie-i-edukacje-zawodowcow

Nowe horyzonty rozwoju Powiatu Tureckiego. 15 mln zł z WRPO na kształcenie i edukację zawodowców

24 lutego 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO), podpisał umowę o dofinansowanie projektu pozakonkursowego pn. „Nowoczesne technologie w kształceniu zawodowym elementem rozwoju gospodarczego obszaru funkcjonalnego powiatów tureckiego i kolskiego" w ramach Poddziałania 9.3.2. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury kształcenia zawodowego”. Beneficjentem udzielonej pomocy jest Powiat Turecki, który podczas spotkania reprezentował Starosta Mariusz Seńko.

Marszalek-podpisal-umowy-na-ponad-25-mln-zl-unijnego-wsparcia-z-WRPO-dla-rozwoju-Aglomeracji-Kalisko-Ostrowskiej

Marszałek podpisał umowy na ponad 25 mln zł unijnego wsparcia z WRPO dla rozwoju Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej!

15 lutego 2017 r., w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu, Marszałek Marek Woźniak - w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO) - podpisał pierwsze w tej perspektywie finansowej umowy o dofinansowanie w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla rozwoju Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej (AKO). Beneficjentami są Miasto Kalisz i Powiat Kaliski, które reprezentowali Prezydent Grzegorz Sapiński oraz Starosta Krzysztof Nosal.

Jens-Ocksen-odebral-z-rak-Marszalka-Wozniaka-Nagrode-im-R-Kapuscinskiego

Jens Ocksen odebrał z rąk Marszałka Woźniaka Nagrodę im. R. Kapuścińskiego

XXVI Sesję Sejmiku Województwa Wielkopolskiego poprzedziło wręczenie przez Marszałka Marka Woźniaka Nagrody imienia Ryszarda Kapuścińskiego. Wyróżnieniem, przyznawanym przez Kapitułę Osobom urzeczywistniającym w swoim działaniu najważniejsze dla Wielkopolan wartości i czyniącym dobro, uhonorowany został Jens Ocksen, prezes zarządu Volkswagen Poznań.

Porozumienie-symbolicznie-otwierajace-przygotowania-do-obchodow-setnej-rocznicy-wybuchu-Powstania-Wielkopolskiego-podpisane

Porozumienie symbolicznie otwierające przygotowania do obchodów setnej rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego podpisane!

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i Tadeusz Musiał, Prezes Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918-1919 podpisali dzisiaj porozumienie o współpracy. To pierwszy krok w kierunku sformalizowania współpracy Samorządu Województwa i Towarzystwa przy organizacji, przypadającej w 2018 roku, setnej rocznicy wybuchu powstania. Celem porozumienia jest kultywowanie pamięci i tradycji Powstania Wielkopolskiego oraz godne przygotowanie obchodów jego 100-lecia. W porozumieniu czytamy m.in., że „Strony deklarują gotowość współdziałania z władzami państwa, samorządami, instytucjami i organizacjami społecznymi w celu nadania uroczystościom jak największego zasięgu i godnej rangi”. Przygotują też wspólny program obchodów i współtworzyć będą scenariusz głównych uroczystości.

Podziękowanie

Poniżej znajdą Państwo słowa podziękowania od Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.