Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Marszalek-Marek-Wozniak-Kto-raz-sprobowal-smaku-Wielkopolski-z-pewnoscia-sie-w-niej-zakochal

Marszałek Marek Woźniak: Kto raz spróbował smaku Wielkopolski, z pewnością się w niej zakochał

- To kolejny nasz wspólny z „Głosem Wielkopolskim” plebiscyt. To ciekawa inicjatywa, która pozwala Wielkopolanom dostrzec i wybrać najlepszych z najlepszych w konkretnej dziedzinie. Rolnictwo to ta gałąź gospodarki, która zajmuje znaczące miejsce w naszym krajobrazie gospodarczym. Zarówno tradycja rolnicza, jak i nowoczesna wiedza i technologia w zakresie rolnictwa są u nas obecne i silne. Wielkopolska żywność jest produktem poszukiwanym, choć nie wszystkim znanym, stąd potrzeba ciągłej promocji regionalnych smaków. Dlatego staramy się – jako Samorząd Województwa - mocno je promować, także podczas zagranicznych targów i prezentacji żywności. Jeśli ktoś raz spróbował smaku Wielkopolski, z pewnością się w niej zakochał - powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego, inaugurując galę kończącą plebiscyt „Nasze Dobre Wielkopolskie 2017”. - Gratuluję laureatom tego, że zostali dostrzeżeni w naszym plebiscycie, bo to oznacza, że mają stałe grono wiernych odbiorców. A fakt ten pomoże im w dotarciu do kolejnych, czego serdecznie życzę!

Zielone-swiatlo-dla-budowy-szpitala-pediatrycznego

Zielone światło dla budowy szpitala pediatrycznego!

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka powinna zakończyć się w 2020 roku, a pierwsi mali pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego szpitala pediatrycznego w stolicy Wielkopolski od 2021 roku – poinformował Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas spotkania prasowego w dniu 15 stycznia 2018 r. W trakcie konferencji zaprezentowana została dokumentacja projektowa szpitala, zajmująca osiem kartonów.

Marszalek-Marek-Wozniak-zlozyl-zyczenia-wszystkim-ktorzy-szanuja-demokracje-i-kochaja-wolnosc

Marszałek Marek Woźniak złożył życzenia wszystkim, którzy szanują demokrację i kochają wolność

„Chciałbym wszystkim czyniącym dobro życzyć powodzenia w realizacji ich planów, niezależnie od tego, jaką organizację, grupę czy opcję polityczną reprezentują. Wszystkim uczciwym życzę, aby nie stali się z przyczyn politycznych lub fałszywego donosu ofiarami zreformowanego sądownictwa, sprawnej policji i pryncypialnej prokuratury pod tym samym politycznym nadzorem. Samorządowcom życzę, aby ustalony wynik wyborów nie był inny od obliczonego, a także, aby wyborcy nie zmieniali w trakcie wyboru, zamalowując ich kratkę i zaznaczając ich konkurentów. Kandydatom życzę – może trochę naiwnie – zwłaszcza wójtom, burmistrzom i prezydentom, aby ich codzienna ciężka praca została przez wyborców doceniona i żeby nie przegrali z kandydatami, którzy tylko ładnie wyglądają na zdjęciu zamieszczonym na facebooku lub którzy zamieścili filmik, jak sprawnie przyrządzają sałatkę w kuchni. Nam wszystkim życzę, abyśmy nie ulegli konsekwentnie kreowanej niechęci do unijnych instytucji, niektórych krajów członkowskich Unii Europejskiej i nie dokonali im na złość Polexitu. Życząc dobrego roku, chciałbym wszystkim, którzy szanują demokrację i kochają wolność, zadedykować fragment tekstu Wojciecha Młynarskiego: Jeszcze w zielone gramy, jeszcze nie umieramy, jeszcze któregoś rana odbijemy się od ściany…” – mówił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas tradycyjnego Spotkania Noworocznego, które odbyło się 13 stycznia w Auli UAM w Poznaniu. Jak co roku Marszałek tego wieczoru w gronie zaproszonych przedstawicieli świata kultury, nauki, biznesu, zwierzchników polskiego Kościoła, a także przedstawicieli mediów, polityków i samorządowców, przedstawił plany dla regionu na 2018 rok, a także podsumował rok i podziękował za wspólną pracę na rzecz Wielkopolski.

Na-zdrowie-75-milionow-dofinansowania-od-Zarzadu-Wojewodztwa-z-WRPO-2014-na-inwestycje-wielkopolskich-szpitali

Na zdrowie! 75 milionów dofinansowania od Zarządu Województwa z WRPO 2014+ na inwestycje wielkopolskich szpitali

Marszałek Marek Woźniak podpisał 5 stycznia umowy ze szpitalami na dofinansowanie inwestycji, które realizowane będą ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+). Wśród nich znalazł się m.in. zakup systemu do chirurgii robotowej da Vinci przez Wielkopolskie Centrum Onkologii czy powstanie oddziału onkologii „jednego dnia” w Szpitalu w Ludwikowie. To tylko niektóre inwestycje w zdrowie wielkopolskiego pacjenta. W sumie, decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucji Zarządzającej WRPO 2014+, przeznaczonych zostanie ponad 75 mln złotych na dofinansowanie projektów z Poddziałania 9.1.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia”.

Wielkopolskie-Muzeum-Niepodleglosci-i-gnieznienskie-Centrum-Kultury-Scena-to-dziwna-z-unijnym-dofinansowaniem-z-WRPO-2014

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i gnieźnieńskie Centrum Kultury „Scena to dziwna” z unijnym dofinansowaniem z WRPO 2014+

20 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak podpisał umowy o dofinansowanie inwestycji realizowanych przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu, które reprezentował dyrektor Tomasz Łęcki oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie, które reprezentował dyrektor Grzegorz Reszko.

Kolejne miliony z WRPO 2014+ na kulturę, edukację i zdrowie

19 grudnia 2017 roku w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektów związanych z inwestycjami w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu, rozwojem infrastruktury zdrowotnej i społecznej oraz edukacyjnej i szkoleniowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej (ZIT dla AKO). Beneficjentami wsparcia są Kościół i Klasztor oo. Franciszkanów w Kaliszu oraz Powiat Ostrowski.

Marszalek-zacheca-do-wspolnego-swietowania-99-rocznicy-wybuchu-Powstania-Wielkopolskiego

Marszałek zachęca do wspólnego świętowania 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Podczas tegorocznych centralnych uroczystości 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w szczególny sposób wspomnimy Józefa Dowbor Muśnickiego (1867 -1937), generała broni, głównodowodzącego siłami powstańczymi od 16 stycznia 1919 roku. W tym roku przypada 150. rocznica jego urodzin. O szczegółach powstańczych obchodów podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim opowiedział gospodarz uroczystości, Marszałek Marek Woźniak oraz jego goście.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.