Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Na-zdrowie-75-milionow-dofinansowania-od-Zarzadu-Wojewodztwa-z-WRPO-2014-na-inwestycje-wielkopolskich-szpitali

Na zdrowie! 75 milionów dofinansowania od Zarządu Województwa z WRPO 2014+ na inwestycje wielkopolskich szpitali

Marszałek Marek Woźniak podpisał 5 stycznia umowy ze szpitalami na dofinansowanie inwestycji, które realizowane będą ze środków unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+). Wśród nich znalazł się m.in. zakup systemu do chirurgii robotowej da Vinci przez Wielkopolskie Centrum Onkologii czy powstanie oddziału onkologii „jednego dnia” w Szpitalu w Ludwikowie. To tylko niektóre inwestycje w zdrowie wielkopolskiego pacjenta. W sumie, decyzją Zarządu Województwa Wielkopolskiego, jako Instytucji Zarządzającej WRPO 2014+, przeznaczonych zostanie ponad 75 mln złotych na dofinansowanie projektów z Poddziałania 9.1.1 „Infrastruktura ochrony zdrowia”.

Wielkopolskie-Muzeum-Niepodleglosci-i-gnieznienskie-Centrum-Kultury-Scena-to-dziwna-z-unijnym-dofinansowaniem-z-WRPO-2014

Wielkopolskie Muzeum Niepodległości i gnieźnieńskie Centrum Kultury „Scena to dziwna” z unijnym dofinansowaniem z WRPO 2014+

20 grudnia 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak podpisał umowy o dofinansowanie inwestycji realizowanych przez Wielkopolskie Muzeum Niepodległości w Poznaniu, które reprezentował dyrektor Tomasz Łęcki oraz Centrum Kultury „Scena to dziwna” w Gnieźnie, które reprezentował dyrektor Grzegorz Reszko.

Kolejne miliony z WRPO 2014+ na kulturę, edukację i zdrowie

19 grudnia 2017 roku w Kaliszu i Ostrowie Wielkopolskim Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) projektów związanych z inwestycjami w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu, rozwojem infrastruktury zdrowotnej i społecznej oraz edukacyjnej i szkoleniowej w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Aglomeracji Kalisko – Ostrowskiej (ZIT dla AKO). Beneficjentami wsparcia są Kościół i Klasztor oo. Franciszkanów w Kaliszu oraz Powiat Ostrowski.

Marszalek-zacheca-do-wspolnego-swietowania-99-rocznicy-wybuchu-Powstania-Wielkopolskiego

Marszałek zachęca do wspólnego świętowania 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Podczas tegorocznych centralnych uroczystości 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 w szczególny sposób wspomnimy Józefa Dowbor Muśnickiego (1867 -1937), generała broni, głównodowodzącego siłami powstańczymi od 16 stycznia 1919 roku. W tym roku przypada 150. rocznica jego urodzin. O szczegółach powstańczych obchodów podczas konferencji prasowej w Urzędzie Marszałkowskim opowiedział gospodarz uroczystości, Marszałek Marek Woźniak oraz jego goście.

Znamy-laureatow-Konkursu-o-Nagrode-Marszalka-i-Wielkopolska-Innowacyjni-dla-Wielkopolski

Znamy laureatów Konkursu o Nagrodę Marszałka i – Wielkopolska. Innowacyjni dla Wielkopolski!

14 grudnia poznaliśmy laureatów Konkursu o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego i – Wielkopolska. Innowacyjni dla Wielkopolski. Marszałek Marek Woźniak, przedstawiając tegorocznych zwycięzców konkursu, który po raz pierwszy został zorganizowany w 2007 roku, powiedział: „Prezentujemy firmy, które naszym zdaniem zasługują na to, aby uznać je za innowacyjne i uczestniczą w światowym wyścigu konkurencyjnym. Konkursowe kategorie dopasowaliśmy do naszych inteligentnych specjalizacji, a te są obszarami, w których Wielkopolska ma potencjał, które będziemy rozwijać i w których lokować będziemy m.in. fundusze unijne”.

Opinia-Marszalka-Marka-Wozniaka-w-sprawie-przyszlosci-finansow-UE-przyjeta-przez-Komisje-COTER-w-Europejskim-Komitecie-Regionow

Opinia Marszałka Marka Woźniaka w sprawie przyszłości finansów UE przyjęta przez Komisję COTER w Europejskim Komitecie Regionów

Przyszłość finansów Unii Europejskiej będąca tematem opracowywanej przez Marszałka Marka Woźniaka opinii, znalazła się 13 grudnia w centrum zainteresowania członków komisji ds. Polityki Spójności Terytorialnej i Budżetu UE (COTER) w Europejskim Komitecie Regionów (KR). Podczas spotkania europejscy samorządowcy przyjęli projekt opinii „Dokument analityczny na temat przyszłości finansów UE” przygotowany przez M. Woźniaka. Dokument stanowić będzie znaczący wkład KR w obecną dyskusję nt. przyszłych Wieloletnich Ram Finansowych (WRF).

Marszalek-Marek-Wozniak-spotyka-sie-z-unijnym-komisarzem-Oettingerem-w-Europejskim-Komitecie-Regionow

Marszałek Marek Woźniak spotyka się z unijnym komisarzem Oettingerem w Europejskim Komitecie Regionów

5 grudnia marszałek Marek Woźniak, jako wiceprzewodniczący Grupy Europejskiej Partii Ludowej (EPL) w Europejskim Komitecie Regionów, wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu tej grupy politycznej w Brukseli. Spotkanie poprowadził Michael Schneider, przewodniczący EPL w Europejskim Komitecie Regionów, a jego uczestnikami byli unijny komisarz ds. budżetu i zasobów ludzkich, Günther Oettinger, wicepremier Bułgarii, Tomislav Donchev, wiceprzewodniczący grupy roboczej Parlamentu Europejskiego ds. budżetu i polityki strukturalnej, Jan Olbrycht oraz minister ds. prezydencji Bułgarii w UE, Liliana Pavlova. Tematem spotkania były unijne finanse z perspektywy regionalnej i lokalnej, których kształt po 2020 r. będzie miał wpływ na przyszłość procesu integracji europejskiej.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.