Skontaktuj się ze mną

Aktualności

To-co-najlepsze-z-Wielkopolski-w-sercu-UE

To, co najlepsze z Wielkopolski w sercu UE

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas tegorocznej edycji obchodów Dni Świętego Marcina w Brukseli (Saint Martin’s Day) otworzył wczoraj wieczorem w sercu Unii Europejskiej wystawę „Polska w Europie. Wszystko zaczęło się 1050 lat temu w Wielkopolsce”. Miejscem wydarzenia było Biuro Informacyjne Województwa Wielkopolskiego przy rue Montoyer 21.

Niepodleglosciowy-Koncert-Marszalkowski

Niepodległościowy Koncert Marszałkowski

W ramach obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada na Scenie Dużej Teatru Wielkiego w Poznaniu odbył się koncert, na który zaprosił Wielkopolan Marszałek Marek Woźniak. Wydarzenie było światową premierą koncertowego wykonania baletu „Król wichrów” op. 37 Feliksa Nowowiejskiego. Wystąpiły chór i orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu pod batutą Sebastiana Perłowskiego. Przygotowaniem chóru pokierował Mariusz Otto. Koncert ilustrowany był projekcjami multimedialnymi.

Marszalek-nagrodzil-dziennikarzy-i-otworzyl-wystawe-Polska-w-Europie-Wszystko-zaczelo-sie-1050-lat-temu-w-Wielkopolsce

Marszałek nagrodził dziennikarzy i otworzył wystawę "Polska w Europie. Wszystko zaczęło się 1050 lat temu w Wielkopolsce"

31 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył nagrody laureatom XVII Konkursu Dziennikarskiego „Wielkopolska obywatelska – Wielkopolska europejska. 1050. rocznica Chrztu Polski”. Nagrody otrzymali dziennikarze, którzy poprzez swoje publikacje przyczynili się do promocji, przypadającej w tym roku 1050. rocznicy Chrztu Polski - wydarzenia, które odegrało kluczową rolę w kształtowaniu polskiej państwowości. Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w ramach wernisażu mobilnej, multimedialnej wystawy pt. „Polska w Europie. Wszystko zaczęło się 1050 lat temu w Wielkopolsce”.

Otwarcie-nowej-fabryki-Volkswagena

Otwarcie nowej fabryki Volkswagena

4 października w Białężycach koło Wrześni nastąpiło otwarcie nowej fabryki koncernu Volkswagen produkującej model Crafter. W wydarzeniu udział wzięli Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Zaplonely-znicze-pamieci

Zapłonęły znicze pamięci

23 października przy „Siedmiu grobach” w Lasach Palędzkich pod Poznaniem odbył się finał VIII edycji akcji społecznej „Zapal znicz pamięci”. Jak co roku jej intencją było oddanie hołdu Polakom – mieszkańcom ziem wcielonych do III Rzeszy, zamordowanym w pierwszych tygodniach okupacji. Ofiary zbrodni upamiętnił Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

swieto-turystyki-na-Szlaku-Piastowskim

Święto turystyki na Szlaku Piastowskim

30 września 2016 roku w Gnieźnie i na Szlaku Piastowskim odbyły się Wielkopolskie Obchody Światowego Dnia Turystyki – święto turystów i wszystkich osób z wielkopolskiej branży turystycznej. Podczas wydarzenia, którego gospodarzem był Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego omówiona została idea restytucji Szlaku Piastowskiego, przedstawione zostały dotychczasowe działania związane z tym produktem turystycznym oraz projekty dotyczące jego rozwoju. Marszałek wręczył Odznakę Honorową „Za Zasługi dla Województwa Wielkopolskiego” oraz nagrody dla laureatów III edycji Konkursu Fotograficznego o Nagrodę Marszałka Województwa Wielkopolskiego.

Polityka-spojnosci-i-transport-tematami-posiedzenia-komisji-Komitetu-Regionow

Polityka spójności i transport tematami posiedzenia komisji Komitetu Regionów

29 września tego roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wziął udział w Brukseli w posiedzeniu komisji Komisji Polityki Spójności Terytorialnej COTER Europejskiego Komitetu Regionów. Pierwsza cześć spotkania odbyła się w formie wspólnego posiedzenia komisji COTER oraz komisji ds. transportu Parlamentu Europejskiego - TRAN. Natomiast druga połowa została poświęcona dyskusji na temat tego jak powinna wyglądać polityka spójności po 2020 roku oraz jak utrzymać jej silną pozycję wśród pozostałych unijnych polityk.

Pamieci-bohaterow-polskiego-podziemia

Pamięci bohaterów polskiego podziemia

Dzisiaj, tj. 27 września w stolicy Wielkopolski odbyły się obchody 77. rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego, których organizatorem był Samorząd Województwa Wielkopolskiego, a współorganizatorem Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Zarząd Okręgu Wielkopolska.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.