Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Marszalek-Wozniak-wreczyl-stypendia-mlodym-sportowcom

Marszałek Woźniak wręczył stypendia młodym sportowcom

19 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wręczył stypendia sportowe. Comiesięczne wsparcie finansowe w wysokości 400 – 600 zł przyznano 60 sportowcom - medalistom oraz uczestnikom mistrzostw świata i Europy. Stypendia otrzymali także zawodnicy z niepełnosprawnościami.

Debata-nt-przyszlosci-unijnych-finansow-z-udzialem-Marszalka-Wozniaka

Debata nt. przyszłości unijnych finansów z udziałem Marszałka Woźniaka

„Budżet unijny ma służyć osiąganiu celów politycznych, a nie odwrotnie. Jeśli będziemy poprzez budżet konstruować przyszłość UE, sami się ograniczymy. W znaczący sposób wpłynie to na pasywność tej wizji, a ja chciałbym ją widzieć bardziej śmiałą” – powiedział Marszałek Marek Woźniak na forum Europejskiego Komitetu Regionów.

Nadlatuje-Wielkopolska-Eskadra-Niepodleglosci

Nadlatuje Wielkopolska Eskadra Niepodległości!

17 października Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i prof. dr hab. inż. Tomasz Łodygowski, rektor Politechniki Poznańskiej podpisali umowę o przekazaniu przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansowania w wysokości 400 tysięcy złotych na budowę trzech latających replik samolotów w ramach projektu „Wielkopolska Eskadra Niepodległości”. Projekt wpisuje się w obchody 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.

100-dzieci-bedzie-korzystac-z-nowego-przedszkola-w-Starych-Oborzyskach

100 dzieci będzie korzystać z nowego przedszkola w Starych Oborzyskach

16 października o godz. 10.00 w Starych Oborzyskach przy ul. Szkolnej 1 odbędzie się otwarcie nowo wybudowanego przedszkola gminnego. Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisze umowę na dofinansowanie tej inwestycji ze środków Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+).

Potrzebujemy-edukacji-dla-demokracji-praworzadnosci-solidarnosci-apeluje-Marszalek-Marek-Wozniak

„Potrzebujemy edukacji dla demokracji, praworządności, solidarności” – apeluje Marszałek Marek Woźniak

„Dla mojego pokolenia urodzonego za żelazną kurtyną europejska rodzina i jej wartości były marzeniem życia i ono się spełniło. Dziś dla młodych ludzi nasze marzenie jest oczywistością, co często oznacza, że nie należy się o nie martwić. I to jest wielki błąd. Rzeczywistość nam uświadamia, że nic nie jest dane raz na zawsze – także wolność, demokracja i solidarność, ale aby ich bronić trzeba je rozumieć i cenić” – powiedział Marszałek Marek Woźniak podczas dyskusji z Przewodniczącym Rady Europejskiej Donaldem Tuskiem, która odbyła się wczoraj (10 października) w ramach sesji plenarnej Europejskiego Komitetu Regionów (KR) w Brukseli.

WRPO-2014-zasili-realizacje-inwestycji-w-infrastrukture-edukacyjna

WRPO 2014+ zasili realizację inwestycji w infrastrukturę edukacyjną

6 października 2017 roku Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał z beneficjentami umowy o dofinansowanie z WRPO 2014+ projektów realizowanych w ramach Poddziałania 9.3.3 pn. „Inwestowanie w rozwój infrastruktury edukacji ogólnokształcącej”. Unijne wsparcie trafi do miasta i gminy Ostrzeszów, gmin Gniezno i Zbąszyń, a także do Samodzielnego Koła Terenowego nr 185 Społecznego Towarzystwa Oświatowego w Poznaniu oraz do powiatu krotoszyńskiego.

Dobra-wspolpraca-samorzadow-Poznania-i-jego-obszaru-funkcjonalnego-z-udzialem-WRPO-2014

Dobra współpraca samorządów Poznania i jego obszaru funkcjonalnego z udziałem WRPO 2014+

29 września 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podpisał umowy o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020 (WRPO 2014+) projektów wpisujących się w ramy Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Poznania (ZIT dla MOF Poznania). Inwestycje, które będą realizowane przez Miasto Poznań, Luboń, Gminę Tarnowo Podgórne, Miasto Puszczykowo, Gminę Oborniki, Swarzędz i Suchy Las dotyczą dwóch obszarów interwencji – transportu miejskiego i tzw. niskiej emisji oraz dziedzictwa kulturowego. W spotkaniu udział wzięli włodarze miast i gmin - beneficjentów.

Kolejne-zastrzyki-finansowe-na-wzmocnienie-wielkopolskiej-kultury

Kolejne zastrzyki finansowe na wzmocnienie wielkopolskiej kultury

18 września 2017 roku w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się spotkanie, podczas którego Marszałek Marek Woźniak podpisał umowy z instytucjami kultury Samorządu Województwa Wielkopolskiego na dofinansowanie projektów w obszarze dziedzictwa kulturowego regionu. Zarząd Województwa Wielkopolskiego przyznał blisko 23,5 mln zł dofinansowania z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014-2020 (WRPO 2014+) na inwestycje Centrum Kultury i Sztuki w Koninie(CKiS), Polskiego Teatru Tańca (PTT) oraz Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu (WBPiCAK). Łączna wartość projektów wynosi ponad 34 mln zł.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.