Skontaktuj się ze mną

Aktualności

Wielkopolska-podziekowala-za-plony

Wielkopolska podziękowała za plony

Na placu Świętego Wojciecha w Gnieźnie, tradycyjnie w ostatnią niedzielę sierpnia, rolnicy z naszego regionu podziękowali za plony. Do wspólnego dzielenia się chlebem z tegorocznych zbiorów zaprosili Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego, Arcybiskup Wojciech Polak - Metropolita Gnieźnieński, Prymas Polski, Beata Tarczyńska - Starosta Gnieźnieński i Tomasz Budasz - Prezydent Gniezna.

srodki-z-WRPO-2014-na-interwencje-w-kulturze

Środki z WRPO 2014+ na interwencje w kulturze

4 sierpnia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego w imieniu instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014- 2020 (WRPO 2014+) podpisał umowy o dofinansowanie projektów związanych z zachowaniem, ochroną, promocją i rozwojem dziedzictwa naturalnego i kulturowego w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych (ZIT) dla Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego (MOF) Poznania.

Sejmik Województwa Wielkopolskiego wyraził stanowisko w sprawie protestów społecznych dot. zmian w sądownictwie

24 lipca 2017 r., podczas XXXIII Sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego, z inicjatywy Marszałka Marka Woźniaka, radni Województwa Wielkopolskiego przyjęli Uchwałę Sejmiku Województwa Wielkopolskiego w sprawie wyrażenia stanowiska dotyczącego protestów społecznych wobec uchwalonej ustawy o Sądzie Najwyższym oraz zmian ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa oraz ustawy - Prawo o ustroju sądów powszechnych.

Unijne-dofinansowanie-dla-czterech-podpoznanskich-gmin

Unijne dofinansowanie dla czterech podpoznańskich gmin.

7 lipca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak podpisał umowy o dofinansowanie projektów związanych z inwestycjami w obszarze transportu miejskiego oraz tzw. niską emisją. Beneficjentami wsparcia pochodzącego z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 (WRPO 2014+) są cztery podpoznańskie gminy: Dopiewo, Suchy Las, Czerwonak i Kórnik.

Zabytkowy-Ostrow-Tumski-dofinansowany-ze-srodkow-WRPO

Zabytkowy Ostrów Tumski dofinansowany ze środków WRPO

3 lipca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowę z Archidiecezją Poznańską o dofinansowanie projektu pn. „Tu się wszystko zaczęło – ekspozycja świadectw początków państwowości polskiej na Ostrowie Tumskim w Poznaniu”. W spotkaniu m.in. udział wzięli ks. Arcybiskup Stanisław Gądecki, Metropolita Poznański oraz prof. Hanna Kóčka – Krenz z UAM w Poznaniu.

3-5-tysiaca-bochenkow-chleba-do-podzialu-na-Dozynkach-Wielkopolskich-w-Gnieznie

3,5 tysiąca bochenków chleba do podziału na Dożynkach Wielkopolskich w Gnieźnie

27 czerwca podczas konferencji prasowej Marek Woźniak - Marszałek Województwa Wielkopolskiego wraz z Księdzem Arcybiskupem Wojciechem Polakiem - Metropolitą Gnieźnieńskim, Prymasem Polski oraz Beatą Tarczyńską - Starostą Gnieźnieńskim i Tomaszem Budaszem - Prezydentem Gniezna zaprosili Wielkopolan na XIX Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie, które odbędą się 27 sierpnia w Gnieźnie.

Gminne-inwestycje-z-obszaru-gospodarki-wodno-sciekowej-na-palecie-interwencji-unijnej-z-WRPO-2014

Gminne inwestycje z obszaru gospodarki wodno – ściekowej na palecie interwencji unijnej z WRPO 2014+

9 czerwca 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowy o dofinansowanie projektów, dotyczące inwestycji z obszaru gospodarki wodno - ściekowej na terenie gmin Krzywiń, Odolanów, Czempiń, Ryczywół i Zduny. W spotkaniu udział wzięli: Jacek Nowak – Burmistrz Miasta i Gminy Krzywiń, Grzegorz Finke – Prezes Zarządu Odolanowskiego Zakładu Komunalnego, Konrad Malicki – Burmistrz Gminy Czempiń, Maciej Kozłowski – Prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Komunalnego w Ryczywole oraz Tomasz Chudy – Burmistrz Zdun.

Poludniowa-i-zachodnia-Wielkopolska-zrealizuje-wazne-inwestycje-drogowe-ze-srodkow-WRPO

Południowa i zachodnia Wielkopolska zrealizuje ważne inwestycje drogowe ze środków WRPO

24 maja 2017 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu Marszałek Marek Woźniak, w imieniu Instytucji Zarządzającej Wielkopolskim Regionalnym Programem Operacyjnym na lata 2014-2020 (WRPO 2014+), podpisał umowy o dofinansowanie projektów miasta Leszna oraz powiatów leszczyńskiego, rawickiego i kępińskiego, dotyczące inwestycji drogowych w ramach Poddziałania 5.1.2 „Infrastruktura drogowa regionu”. Beneficjentów podczas spotkania reprezentowali: Jarosław Wawrzyniak – Starosta Leszczyński, Łukasz Borowiak – Prezydent Miasta Leszna, Witold Jankowski – Starosta Kępiński oraz Adam Sperzyński – Starosta Rawicki.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.