Skontaktuj się ze mną

Marszałek zasłużony dla ochrony przeciwpożarowej

Marszalek-zasluzony-dla-ochrony-przeciwpozarowej

2014-09-28

Minister Spraw Wewnętrznych nadał Złotą Odznakę „Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej” Marszałkowi Województwa Wielkopolskiego – Markowi Woźniakowi. Wyróżnienie wręczono podczas uroczystości nadania sztandaru dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Szamotułach 27 września.

Uroczystości rozpoczęto Mszą Świętą, która odbyła się w Bazylice Mniejszej w Szamotułach. Po wspólnej modlitwie przemaszerowano na szamotulski rynek, gdzie uroczyście przekazano sztandar. Wśród gości znalazła się szczególna postać - Nestor Polskiego Pożarnictwa płk. poż. Władysław Pilawski, który 29 grudnia skończy 101 lat.

 

fot. mł. bryg. Sławomir Brandt - KW PSP Poznań

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.