Skontaktuj się ze mną

Maseczki docierają do szpitali

Maseczki-docieraja-do-szpitali

2020-04-16

Wreszcie dotarł do Poznania nasz transport maseczek z Szanghaju! Trzy razu wypychany z kolejki przez dostawy rządowe, bo planowo miał przylecieć na Okęcie 6 kwietnia. We wtorek 14 kwietnia rano lądował w Warszawie, wczoraj, po przewiezieniu do Poznania, został przez nas rozładowany i przeliczony. Wszystko się zgadza: to 0,5 mln maseczek chirurgicznych i 80 tys. maseczek FFP2/N95.

Już są w drodze do szpitali: poznańskiego zakaźnego przy ul. Szwajcarskiej,  do naszych szpitali wojewódzkich w Poznaniu, Koninie, Kaliszu i Lesznie, a także do szpitala powiatowego w Pile, który na północy Wielkopolski odgrywa ważną rolę w walce o zdrowie i życie osób zarażonych koronawirusem. Jest także dostawa 8 tys. przyłbic dla szpitali wojewódzkich. To kolejny krok naszej dużej akcji zakupowej, która cały czas będzie trwała, bo chcemy, aby w wielkopolskiej służbie zdrowia nie było poczucia zagrożenia z powodu braków materiałów i sprzętu.

Zakup sprzętu jest finansowany z funduszy unijnych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020. 

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.