Skontaktuj się ze mną

Niewola, terror… śmierć. Ale też nadzieja, walka, honor!

Niewola-terror-smierc-Ale-tez-nadzieja-walka-honor

2019-09-23

Polacy, jak niewiele narodów na świecie, potrafią się podźwignąć i funkcjonować w sytuacjach zagrożenia. I działać!

 80 lat temu stworzyli Państwo Podziemne, jedyne takie w dziejach Europy. Mimo niemieckiej okupacji, niewoli i terroru, na terytorium Polski działały tajne struktury wojskowe i instytucje cywilne. Bo przecież wojna musiała się skończyć, a naród i państwo – przetrwać. 
 Teraz tysiącom bohaterów, którzy wtedy ocalili dla nas PAŃSTWO POLSKIE, chcemy składać hołd. Ku PAMIĘCI i WDZIĘCZNOŚCI dla nich. 
 Bądźmy RAZEM 27 września przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Poznaniu. W dniu rocznicy narodzin  tego polskiego fenomenu. 
 Oddajmy cześć jego Bohaterom, którym zawdzięczamy wolność. 
   *** 
Najpierw, o godz. 10 odbędzie się Msza Święta Akowska w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry 11. Około godz. 11.20 rozpoczniemy uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej u zbiegu ul. Wieniawskiego i al. Niepodległości. Natomiast od  godz. 13 zapraszam na spotkanie z kombatantami tamtych wydarzeń w Auli Nova Akademii Muzycznej przy pl. Stefana Stuligrosza 1. Część artystyczną przygotowali dla nas uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu.
   
Bądźmy w piątek RAZEM!
   
    80 lat temu stworzyli Państwo Podziemne, jedyne takie w dziejach Europy. 
   Mimo niemieckiej okupacji, niewoli i terroru, na terytorium Polski działały tajne struktury wojskowe i instytucje cywilne. 
   Bo przecież wojna musiała się skończyć, a naród i państwo – przetrwać. 
   Teraz tysiącom bohaterów, którzy wtedy ocalili dla nas PAŃSTWO POLSKIE, chcemy składać hołd. Ku PAMIĘCI i WDZIĘCZNOŚCI dla nich. 
   Bądźmy RAZEM 27 września przed Pomnikiem Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej w Poznaniu. W dniu rocznicy narodzin  tego polskiego fenomenu. 
   Oddajmy cześć jego Bohaterom, którym zawdzięczamy wolność. 
   *** 
   Najpierw, o godz. 10 odbędzie się Msza Święta Akowska w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry 11. Około godz. 11.20 rozpoczniemy uroczystości przy pomniku Polskiego Państwa Podziemnego i Armii Krajowej u zbiegu ul. Wieniawskiego i al. Niepodległości. Natomiast od  godz. 13.00 zapraszam na spotkanie z kombatantami tamtych wydarzeń w Auli Nova Akademii Muzycznej przy pl. Stefana Stuligrosza 1. Część artystyczną przygotowali dla nas uczniowie Poznańskiej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I stopnia nr 1 im. Henryka Wieniawskiego oraz Orkiestra Reprezentacyjna Sił Powietrznych w Poznaniu.
   
   Bądźmy RAZEM!
   
   

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.