Skontaktuj się ze mną

Oddajmy wspólnie hołd Nieśmiertelnym!

Oddajmy-wspolnie-hold-Niesmiertelnym

2017-04-05

12 kwietnia odbędą się obchody 77. rocznicy Zbrodni Katyńskiej i drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir. PROGRAM: - 12:00 msza święta w intencji Polaków pomordowanych na Wschodzie - kościół Ojców Dominikanów - przemarsz pod pomnik Ofiar Katynia i Sybiru - uroczystości przy pomniku.

Drodzy Wielkopolanie,

w tym roku przypada  77. rocznica Zbrodni Katyńskiej i drugiej masowej zsyłki Polaków na Sybir.

Będzie to tradycyjnie czas, w którym wspominać i czcić będziemy jej bohaterów - Ofiary Golgoty Wschodu.

Spotkajmy się 12 kwietnia z członkami rodzin katyńskich i potomkami Sybiraków, aby podtrzymać pamięć o bolesnych rozdziałach polskiej i wielkopolskiej historii.

Przypomnijmy prawdę o tragicznym losie tysięcy jeńców i zesłańców, których w czasach stalinowskiego reżimu dotknęły bezlitosne prześladowania.

Niech przeszłość służy przyszłości, by okrucieństwa totalitaryzmu nigdy się nie powtórzyły.

Zapraszam – wraz ze współorganizatorami – na uroczystości rocznicowe.

Oddajmy wspólnie hołd Nieśmiertelnym!

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.