Skontaktuj się ze mną

Podziękowanie za wspólne pielęgnowanie pamięci o Bohaterach!

Podziekowanie-za-wspolne-pielegnowanie-pamieci-o-Bohaterach

2017-08-29

29 sierpnia w siedzibie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu odbyło się spotkanie Marka Woźniaka, Marszałka Województwa Wielkopolskiego z przedstawicielami środowisk kombatanckich. Impulsem do spotkania były zmiany przewidziane w Ustawie z dnia 8 czerwca 2017 roku, na mocy których Wojewódzkie Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych przestaną działać przy zarządach województw i zostaną powołane przy wojewodach.

Podczas wydarzenia Marszałek Woźniak wręczył podziękowania dla organizacji kombatanckich i stowarzyszeń, których przedstawiciele zasiadają w Wojewódzkiej Radzie Kombatantów i Osób Represjonowanych, a także członków Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do Spraw Działaczy Opozycji i Osób Represjonowanych. Wręczył też pamiątkowe dyplomy działaczom organizacji kombatanckich, które współdziałały z Samorządem Województwa, a także kapelanom oraz reprezentantom Rad Miejskich i Powiatowych.

- To tylko symbolicznie smutna chwila, będziemy się jeszcze spotykać w różnych okolicznościach – powiedział Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.- Deklaruję wolę dalszego współdziałania w przyszłości, oczywiście w granicach prawa. Proszę się o wsparcie zwracać, a my będziemy do Państwa dyspozycji – podkreślił.
W imieniu Wojewódzkiej Rady Kombatantów i Osób Represjonowanych, za współpracę, opiekę nad organizacjami kombatanckimi i stworzenie możliwości udziału w uroczystościach patriotycznych, podziękował Marszałkowi Woźniakowi Zenon Wechmann, Przewodniczący Rady.

Przypomnijmy, że Wojewódzka Rada Kombatantów i Osób Represjonowanych powołana została Uchwałą Zarządu Województwa Wielkopolskiego z dnia 10 grudnia 2009 roku. Do jej zadań należało wyrażanie opinii i doradzanie Zarządowi Województwa w sprawach dotyczących środowiska kombatanckiego w Wielkopolsce.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.