Skontaktuj się ze mną

Porozmawiajmy o Powstaniu

Porozmawiajmy-o-Powstaniu

2018-10-03

„O Powstaniu Wielkopolskim 1918/1919 z perspektywy Krakowa, Warszawy i Poznania” to tytuł debaty z udziałem prof. Andrzeja Chwalby, prof. Janusza Karwata, prof. Waldemara Łazugi oraz prof. Tomasza Nałęcza. W wydarzeniu, które odbyło się 3 października uczestniczył Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego.

Na spotkanie w Hotelu Bazar w Poznaniu zaprosił Starosta Poznański wraz z Komitetem Honorowym Obchodów 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.


Przypomnijmy, że gospodarzem grudniowych, centralnych uroczystości w setną rocznicę wybuchu wielkopolskiej insurekcji jest Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego. O zwycięskim powstaniu będą mieli okazję dowiedzieć mieszkańcy całego kraju dzięki kampanii promocyjnej Samorządu Województwa Wielkopolskiego pn. „Wolność liczy się w każdym wieku”. Wszystkie informacje dostępne są na www.27grudnia.pl

fot. Starostwo Powiatowe w Poznaniu 

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.