Skontaktuj się ze mną

#POWSTANIEna102. 1 grudnia rusza kampania dedykowana 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego

POWSTANIEna102-1-grudnia-rusza-kampania-dedykowana-102-rocznicy-wybuchu-Powstania-Wielkopolskiego

2020-12-01

Przenieśmy nasze świętowanie do przestrzeni wirtualnej, oddajmy hołd naszym bohaterom indywidualnie, ale przecież RAZEM. Niech każda rocznica wybuchu zwycięskiego zrywu będzie świętem, z okazji którego wysyłamy bliskim życzenia. Stwórzmy nowy, patriotyczny zwyczaj. Wielkopolski!

Z uwagi na sytuację epidemiczną obchody rocznicowe przebiegać będą inaczej niż dotychczas. Kolejne odsłony kampanii Samorządu Województwa Wielkopolskiego dedykowanej 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, która rozpoczyna się 1 grudnia i trwać będzie do 27 grudnia 2020 r. można śledzić na www.27grudnia.pl, fanpage @27grudnia-PowstanieWielkopolskie, na portalu Facebook, kanale You Tube Powstanie Wielkopolskie 1918-1919, na  stronach internetowych „Głosu Wielkopolskiego” i w serwisach naszemiasto.pl, jak również na łamach papierowego wydania „Głosu Wielkopolskiego” i jego 13 tygodników regionalnych.

#ŻYCZENIAna102

Złóżmy życzenia sobie i Wielkopolsce z okazji rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.  W dowolnej formie (poprzez zdjęcie, rysunek, napis czy film).  Życzenia można przesłać poprzez webankietę dostępną na stronie www.27grudnia.plza pomocą przycisku PRZEŚLIJ ŻYCZENIA w dniach od 3 – 20 grudnia. Zachęcamy, by w życzeniach pojawiły się biało-czerwone akcenty,  takie jak kotyliony, emblematy, przebrania lub kartki z hasłem  #POWSTANIEna102. Materiały będziemy publikować na stronie www.27grudnia.pl, a z najciekawszych prac powstanie film, który będzie miał swoją premierę 27 grudnia za pośrednictwem fanpage’a @27grudnia-PowstanieWielkopolskie na portalu Facebook oraz kanale You Tube – Powstanie Wielkopolskie 1918-1919.W naszą akcję włączają się znane postaci ze świata nauki, sportu, kultury, mediów, jak i zwykli Wielkopolanie – nauczyciele, ratownicy medyczni, młodzież, a także obcokrajowcy, którzy lubią nasz region.

#BIEGAMYna102

To propozycja dla lubiących aktywne świętowanie! Wszystkich, którzy lubią biegać zachęcamy do uczczenia 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego poprzez pokonanie symbolicznego dystansu 1918 metrów – czyli liczby odzwierciedlającej rok wybuchu powstania. I chociaż ze względu na trwającą pandemię osoby podejmujące wyzwanie pobiegną same, to jednak w ten sposób wejdą do świętującej WSPÓLNOTY! Gwarantujemy zastrzyk energii! Zachęcamy, by każdy uczestnik pokonał dystans 1918 metrów w wybranym przez siebie czasie i przestrzeni, w terminie od 3 do 20 grudnia i udokumentował ten fakt za pomocą telefonicznej aplikacji biegowej. Wynik biegu należy wysłać za pomocą webankiety zamieszczonej na stronie www.27grudnia.pl(przycisk PRZEŚLIJ WYNIK)  - powinien to być zrzut ekranu z aplikacji z widoczną datą biegu, czasem oraz pokonanym dystansem. Forma jest dowolna: bieganie, chód, nordic walking czy bieżnia. Mile widziane będą akcenty powstańcze lub barwy narodowe. Wasze materiały będziemy publikować na stronie www.27grudnia.pl. A 27 grudnia efekt wspólnego wyzwania opublikowany zostanie w postaci wielkiej galerii biegaczy oraz pełnej listy startowej na stronie www.27grudnia.pl. Każdy z uczestników otrzyma okolicznościowy dyplom od Marszałka Województwa Wielkopolskiego oraz specjalne nakładki na facebookowe zdjęcia profilowe nawiązujące do 102. rocznicy Powstania Wielkopolskiego. Będą z nami biegać ludzie sportu, muzyki i życia społecznego.

#ŚPIEWAMYna102

To akcja dedykowana wszystkim lubiącym wspólne śpiewanie. Na facebookowym fanpage’u @27grudnia-PowstanieWielkopolskie 27 grudnia zostanie zaprezentowane premierowe wykonanie powstańczej pieśni „Marsylianka Wielkopolska” w nowej aranżacji z udziałem wielkopolskich artystów. Oddajmy hołd naszym bohaterom i razem odśpiewajmy tę pieśń. Pomoże nam w tym emitowana równolegle na www.27grudnia.plwersja karaoke, a 24 grudnia na łamach „Głosu Wielkopolskiego zostaną opublikowane słowa „Marsylianki Wielkopolskiej” wraz z zapisem nutowym. Akcję wspierać będą ambasadorowie ze świata muzyki.

#MALIPOWSTAŃCYna102

Do tej akcji zapraszamy najmłodszych. Zachęcamy nauczycieli oraz dzieci przedszkolne i wczesnoszkolne (klasy I-IV) do wykonania w ramach zajęć zdalnych (bądź w innej formie np. w przedszkolu) powstańczej rogatywki techniką origami. Pomocą w wykonaniu zadania służyć będzie instruktażowy film, wzbogacony nie tylko o wskazówki, jak wykonać powstańcze nakrycie głowy, ale i o najciekawsze fakty z historii niepodległościowego zrywu, przedstawione w dostępnej dla dzieci formie. Wraz z listem od Marszałka Województwa Wielkopolskiego, skierowanym do nauczycieli, zachęcającym do włączenia się w akcję #MALIPOWSTAŃCYna102 wysłany zostanie również link do strony www.27grudnia.pl, z której będzie można pobrać kartę pracy oraz link do filmu instruktażowego. Karta pracy #MALIPOWSTAŃCYna102 zawierać będzie również harmonogram lekcji na temat Powstania Wielkopolskiego. Nauczyciele mogą przesłać zdjęcia najlepszych rogatywek  za pośrednictwem webankiety (przycisk „PZEŚLIJ PRACE”) umieszczonej na stronie WWW.27grudnia.plw dniach od 7 – 20 grudnia. Prace najmłodszych Wielkopolan zostaną opublikowane w galerii zdjęć na stronie www.27grudnia.plw dniu 27 grudnia. Dla uczestn„Przenieśmy nasze świętowanie do przestrzeni wirtualnej, oddajmy hołd naszym bohaterom indywidualnie, ale przecież RAZEM. Niech każda  rocznica wybuchu zwycięskiego zrywu będzie świętem, z okazji którego wysyłamy bliskim życzenia. Stwórzmy nowy, patriotyczny zwyczaj. Wielkopolski” – zachęca inicjator akcji Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego i zapowiada obchody 102. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, które przebiegać będą pod hasłem #POWSTANIEna102.ików akcji przewidziano pamiątkowe dyplomy.

Drodzy Wielkopolanie, a czego Państwo życzą sobie i Wielkopolsce 102 lata od wybuchu zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego? Zachęcamy do wspólnego świętowania!  

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.