Skontaktuj się ze mną

Sportowy sukces Wielkopolski. Mamy II miejsce w klasyfikacji młodzieżowej!

2017-04-04

Województwo Wielkopolskie uplasowało się na drugim miejscu klasyfikacji województw w ogólnopolskim współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży. 29 marca na warszawskim Torwarze odbyła się Uroczysta Gala Systemu Sportu Młodzieżowego podsumowująca współzawodnictwo sportowe Klubów, Gmin oraz Powiatów w 2016 roku.

„Sport traktujemy jako podstawę wychowania młodzieży i popularyzacji zdrowego stylu życia. Dlatego przykładamy dużą wagę do wsparcia tej dziedziny. Obecne sukcesy są dowodem na właściwe funkcjonowanie całego systemu” – podkreśla Marszałek Marek Woźniak. Sportowcy, którzy osiągają najlepsze wyniki, nasi olimpijczycy oraz najbardziej uzdolniona sportowo młodzież od wielu lat otrzymuje stypendia Marszałka Województwa Wielkopolskiego. 20 stypendystów wzięło udział w Igrzyskach Olimpijskich w RIO 2016, z których przywieźli złoty i srebrny medal. Co roku przeznaczamy 5 mln zł na finansowanie organizacji zajmujących się szkoleniem młodzieży, zarówno w sporcie wyczynowym, jak i w sporcie powszechnym. Warto również przypomnieć, że w ubiegłym roku Województwo Wielkopolskie zostało zwycięzcą Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich, co przełożyło się na sukces w Systemie Sportu Młodzieżowego.
Wśród wielkopolskich klubów sportowych w tegorocznym ogólnopolskim rankingu najwyżej uplasowały się Organizacja Środowiskowa Akademickiego Związku Sportowego w Poznaniu oraz Klub Sportowy Akademickiego Związku Sportowego Akademii Wychowania Fizycznego im. Eugeniusza Piaseckiego w Poznaniu, które zajęły odpowiednio piąte i szóste miejsce. W klasyfikacji miast na trzecim miejscu uplasował się Poznań. Wysokie lokaty zajęły także Leszno oraz Konin. Z kolei w klasyfikacji gmin wyróżniały się Kórnik oraz Tarnowo Podgórne.

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.