Skontaktuj się ze mną

VI Kongresu Kół Naukowych UAM

VI-Kongresu-Kol-Naukowych-UAM

2017-05-17

16 maja Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego wziął udział w otwarciu VI Kongresu Kół Naukowych Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu pn. „Społeczeństwo obywatelskie” – ogólnopolska konferencja naukowa z okazji 20-lecia Konstytucji RP. Wydarzenie odbyło się w przestrzeni Wydziału Prawa i Administracji UAM, Collegium Iuridicum Novumw Poznaniu.

Kongres Kół Naukowych UAM jest wydarzeniem organizowanym cyklicznie przez Uniwersytet im. Adama Mickiewicza. Jego tegoroczna edycja zbiega się z 20. rocznicą uchwalenia Konstytucji RP. Tematyka Kongresu nawiązywać będzie do najważniejszego aktu prawnego w kraju, a tematem przewodnim tegorocznej edycji jest „Społeczeństwo obywatelskie”.

Podczas panelu eksperckiego wpisanego w Kongres prelegentami byli m.in.: prof. dr hab. Hanna Suchocka, była Premier RP, prof. dr hab. Andrzej Rzepliński, były Prezes Trybunału Konstytucyjnego, Stanisław Trociuk, zastępca Rzecznika Praw Obywatelskich oraz prof. dr hab. Waldemar Łazuga, kierownik Zakładu Myśli i Kultury Politycznej w Instytucie Historii UAM.

Szczegóły programu Kongresu: http://kongres.amu.edu.pl/

 

fot. UMWW

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.