Skontaktuj się ze mną

Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę pierwszej siedziby Polskiego Teatru Tańca

Wmurowanie-aktu-erekcyjnego-pod-budowe-pierwszej-siedziby-Polskiego-Teatru-Tanca

2020-03-04

Dziś wspólnie z panią dyrektor Iwoną Pasińską i Mariuszem Wiśniewskim, zastępcą prezydenta m. Poznania, wmurowaliśmy akt erekcyjny pod budowę pierwszej własnej siedziby Polskiego Teatru Tańca. Choć jest to teatr objazdowy, to takiej siedziby - swojego własnego kąta, od lat niezmiernie potrzebuje.

Cieszę się, że jesteśmy na finiszu i tak, jak obiecaliśmy, teatr żegna się ze swoją legendarną już bezdomnością.
Będzie to przestrzeń, która będzie także dostępna dla mieszkańców – nowe miejsce spotkań, z kawiarnią artystyczną i studiem do realizacji rozmaitych projektów społecznych.
W końcu to element miejskiej rewitalizacji ulic Taczaka i Garncarskiej.
To nasza, samorządu województwa, zabytkowa nieruchomość, ale wpisujemy się z tą adaptacją na potrzeby Teatru z jego nowoczesną siedzibą w większy projekt.
Było to możliwe dzięki 12 mln zł z budżetu województwa i 8 mln zł funduszy UE z będącego w naszej gestii Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego 2014+.
Myślę, że ta inwestycja będzie cieszyła nie tylko artystów, ale również mieszkańców Poznania i Wielkopolski.
Wykonawcy obiecują, że zrealizują ją do końca tego roku.
Zapamiętajcie adres: Poznań, ul. Taczaka 8!

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.