Skontaktuj się ze mną

XIX Wojewódzko – Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie w Gnieźnie

XIX-Wojewodzko-Archidiecezjalne-Dozynki-Wielkopolskie-w-Gnieznie

2017-08-22

Zaproszenie na Wojewódzko-Archidiecezjalne Dożynki Wielkopolskie, które odbędą się w Gnieźnie 27 sierpnia 2017 roku.

Szanowni Państwo,

w tym roku, by znów tradycji stało się zadość, będziemy symbolicznie dzielić się chlebem wypieczonym z tegorocznego ziarna.

To wyraz dziękczynienia Bogu i ludziom. Także poczucie odpowiedzialności za drugiego człowieka - tego bardziej potrzebującego naszej uwagi i solidarności.

Serdecznie zapraszam do wspólnego przeżywania radości, jaka towarzyszyć nam będzie w Gnieźnie, podczas wojewódzkiego święta plonów. Pełni przeżyć roku 1050-lecia chrztu Polski, celebrując 600-lecie prymasostwa, spotkajmy się w sercu ziemi gnieźnieńskiej, która - ze swoją długą tradycją rolniczą, sięgającą czasów Piastów - jest miejscem najbardziej godnym XIX Wojewódzko-Archidiecezjalnych Dożynek Wielkopolskich.

Serdecznie zapraszam

Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego

 

 

PROGRAM WYDARZEŃ

plac św. Wojciecha

11:30 otwarcie Wystawy Rolniczej

13:00 Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Księdza Arcybiskupa Wojciecha Polaka, Prymasa Polski

Po Mszy Świętej uroczysty Obrzęd Dożynkowy w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca "Łany" Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu

16:30 Program artystyczny

Rynek

20:30 Koncert zespołu T.Love

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od 33 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Przez prawie dziewięć lat pełnienia funkcji Marszałka Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.