Skontaktuj się ze mną

Zielone światło dla budowy szpitala pediatrycznego!

Zielone-swiatlo-dla-budowy-szpitala-pediatrycznego

2018-01-16

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z harmonogramem, to budowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka powinna zakończyć się w 2020 roku, a pierwsi mali pacjenci będą mogli korzystać z nowoczesnego szpitala pediatrycznego w stolicy Wielkopolski od 2021 roku – poinformował Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego podczas spotkania prasowego w dniu 15 stycznia 2018 r. W trakcie konferencji zaprezentowana została dokumentacja projektowa szpitala, zajmująca osiem kartonów.

Marszałek przypomniał, że „inwestycja Samorządu Województwa Wielkopolskiego jest warta 375 milionów złotych, z czego 237 mln pochodzi bezpośrednio z UE, a 101 milionów z budżetu państwa - części, która jest związana z Kontraktem Terytorialnym. Pozostałe 36,6 mln zł wkładu własnego stanowić będzie nisko oprocentowana pożyczka ze środków zwrotnych inicjatywy Jessica z lat 2007 – 2013, których operatorem jest Bank Gospodarstwa Krajowego”. Zgodę na jej zaciągnięcie wyraził Sejmik Województwa Wielkopolskiego podczas poniedziałkowej, nadzwyczajnej sesji.

7 kondygnacji, 354 łóżka dla pacjentów w jednoosobowych salach, ponad 2 tysiące pomieszczeń o powierzchni 6 tys. m2, a także 425 miejsc parkingowych, wszystko na działce o powierzchni 3 hektarów położonej pomiędzy Szpitalem Wojewódzkim a szpitalem MSWiA – scharakteryzowała inwestycję Izabela Grzybowska, prezes spółki Szpitale Wielkopolski.
Maciej Sytek, Członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego podsumował: mamy dopięty budżet, projekt i pozwolenie na budowę. Wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę może nastąpić w połowie roku, po wyłonieniu wykonawcy budowy Centrum.

Dokumentacja projektowa Wielkopolskiego Centrum Zdrowia Dziecka w Poznaniu została przygotowana przez firmę Industria Project z Gdańska.

fot. UMWW

Jestem Wielkopolaninem. Tutaj się urodziłem, ukończyłem studia, pracuję i mieszkam.

Urodziłem się w Kaliszu i tam ukończyłem Szkołę Podstawową nr 16 im. Powstańców Wielkopolskich. Naukę w szkole średniej rozpocząłem już w Poznaniu w III Liceum Ogólnokształcącym, a mieszkałem wtedy na ulicy Zeylanda. Potem były studia na kierunku archeologia Polski i powszechna na UAM w Poznaniu. Już w trakcie studiów przeprowadziłem się do Suchego Lasu. Mieszkam w tej pięknej podpoznańskiej wsi od ponad 30 lat.

Jestem dumny, że pracując na różnych szczeblach samorządu, mogłem mieć w tych przemianach swój udział. Jako Marszałek Województwa Wielkopolskiego decydowałem o wielu sprawach związanych z rozwojem regionu i budowaniem jego silnej pozycji w Zjednoczonej Europie. Aktywnie działam w strukturach Europejskiego Komitetu Regionów - chcę, aby samorządowy głos był słyszalny w Brukseli.

.